Vesti

Rasel objasnio pad forme u drugom delu prošle sezone

George Russell, Mercedes, VN SAD / Mercedes Media Centre/Richard Pardon

Uprkos veoma snažnom početku 2025. godine, Džordž Rasel je identifikovao važan segment u kojem smatra da nije napravio dovoljan iskorak.

Vozač Mercedesa priznaje da mu se tokom godine ponovo javio pad performansi u drugom delu sezone, naročito na tri ključne staze u kalendaru.

Rasel je prošlu sezonu započeo impresivno, sa šest podijuma pre letnje pauze, uključujući ubedljivu pobedu u Kanadi,  dok je pol poziciju u Singapuru takođe je pretvorio u trijumf. Međutim, nastavak sezone bio je znatno neujednačeniji, Britanac je nakon leta dodao još samo dva podijuma a tokom američke turneje često je zaostajao za mladim timskim kolegom Kimijem Antonelijem.

Posebno ističe niz trka Ostin–Meksiko–Brazil kao osetljiv period, uprkos simboličnom uspehu u Sao Paulu 2022. godine, gde je ostvario svoju prvu pobedu u Formuli 1.

Uoči nove sezone, Rasel važi za jednog od glavnih favorita za titulu, pre svega zbog očekivane snage Mercedesa sa novom generacijom pogonskih jedinica. Ipak, ne krije kritičan osvrt na prethodnu godinu.

“Tokom zime uvek nešto detaljno analiziramo.” objasnio je Rasel a prenosi motorsport.nextgen-auto.com. “Rekao bih da drugi deo 2025. nije bio toliko konkurentan kao prvi, ali ne postoji jasan trend koji bi u potpunosti objasnio zašto.”

Iako priznaje da mu određene konfiguracije staza prirodno više odgovaraju, Rasel ističe da postoje i one koje mu konstantno stvaraju probleme.

“Jasno je da postoje staze na kojima sam jači i one na kojima sam slabiji. Postoji obrazac u Ostinu, Meksiku, ali i u Brazilu. Tamo sam pobedio u svojoj prvoj trci i smatra se da mi ta staza leži, ali u stvarnosti je to jedna od mojih slabijih staza po pitanju performansi.” dodao je on.

George Russell, Mercedes, VN Abu Dabija 2025. / Mercedes AMG F1 Media Centre/Jiri Krenek

Prema njegovim rečima i sam raspored tih trka u kalendaru dodatno je naglašavao težinu završnice sezone tokom njegove karijere.

“Završavao sam sezonu slabije. Delom je to i zbog načina na koji su te tri trke pozicionirane u kalendaru, što mi nije bilo povoljno. Nadao sam se da ću to popraviti u 2025. i mislim da jesam napravio pomak, ali ne onoliko koliko sam želeo. Sezona je bila solidna, ali zajedno sa timom moramo jasno da identifikujemo kako da unapredimo ovaj segment, jer ako želimo da se borimo za titule, moramo biti konstantni tokom cele godine.” kazao je Britanac.

Zapratite nas

Ostavite komentar