Valteri Botas mogao bi uskoro da se vrati na F1 grid i to kao vozač tima iz Enstona.
Prema saznanjima portala GPblog, bivši vozač Mercedesa i Vilijamsa trenutno je glavni kandidat da zameni Franka Kolapinta, koji nije uspeo da ostavi značajniji utisak u svojoj debitantskoj sezoni. Alpin je i ove godine suočen sa problemima u vozačkoj postavi.
Sezonu su započeli s Džekom Duanom, ali nakon razočaravajućih nastupa, Australijanac je brzo izgubio svoju poziciju. Priliku je potom dobio rezervni vozač Franko Kolapinto, ali ni on nije uspeo da dođe do bodova , pa se to nije desilo ni u Austriji, gde je završio tek petnaesti, zaostavši ceo krug za pobednikom Landom Norisom.

Pre trke na Red Bul Ringu, očekivalo se da će Argentinac ostati u timu još neko vreme. Međutim, Valteri Botas se sada nameće kao ozbiljna opcija za nastavak sezone. GPblog takođe saznaje da Mercedes, gde Finac trenutno obavlja funkciju trećeg vozača, neće ga sprečavati da se vrati na neko trkačko mesto ukoliko Alpin odluči da mu pruži priliku.
Pun F1 teletabisa, Botas je tata za sve njih…