Šef tima i britanski vozač imali su sastanak povodom određenih dešavanja na trci.
Tim iz Maranela je tokom VN Majamija upotrebio timska naređenja, i to ne jednom, već dva puta, ali su ove odluke donete veoma kasno, pa skoro bez ikakvog efekta na njihove rezultate. Prvo je Luis Hamilton u trenucima kada je imao bolji tempo, tražio da se nađe ispred Šarla Leklera, da bi istu stvar, samo pred kraj trke, pokušao i sam Šarl Lekler.
Tako su Luis Hamilton i Frederik Vaser imali razgovor nakon karirane zastave.
“Imao sam diskusiju sa Luisom i mogu da kažem da perfektno razumem njegovu frustraciju.” izjavio je šef tima iz Maranela, a prenosi Planet-f1.com. “Oni su šampioni i oni žele da pobede na trkama. Mi smo morali da pitamo jednog ili drugog kako bismo ih pustili. Nije lako. Nikada nije lako. Ne vidim nijedan tim danas koji to radi. Zbog toga smo prihvatili odgovornost kada smo to uradili. To je zbog timskih načela. Mi se prvo trkamo za Ferari i iskreno mislim da smo uradili dobar posao.”

Sa druge strane, Luis Hamilton izneo je svoje viđenje situacije.
“Frederik je došao u moju sobu.” izjavio je sedmostruki šampion za Planet-f1.com. “Ja sam mu stavio moju ruku na rame i rekao sam mu ‘Čoveče, smiri se, ne budi tako osećajan.’. Mogao sam da kažem i gore stvari preko radija. Možete da čujete i neke druge stvari koje su ostali rekli preko radija, a neke od njih su bile sarkastične.”
Od sada nas možete pratiti i na INSTAGRAMU. Vesti kao i ostale novosti možete pratiti i preko našeg Viber Public Chata klikom OVDE kao i našem forumu. Zapratite našu Facebook stranicu i X nalog i pridružite se diskusijama na našem novom DISCORD serveru, Whatsapp grupi i Linkedinu.
Takve stvari šef tima objasni lepo vozačima još na početku sezone, i nema posle filozofiranja.
Ko hoće filozofiju, nek napravi svoj F1 tim, pa nek radi kako misli…
Ovaj covek je ipak najveci promasaj od 2007 u Ferariju. Mislio sam da nize od Binota ne moze ali Fred me uvjerio u suprotno. Cvrsto sam ubedjen da on nece sledecu sezonu poceti u istim bojama kao ovu. A sto se tice Hamiltona, on je svestan da je dosao do kraja i da su njegove titule osvojene sve. U tome mu svojski pomaze i maneken Lekler koji se nada celu svoju karijeru o nekakvoj tituli. Mnogi bolji od njega nisu uspevali pa sto bi on bio izuzetak. A i SF je od sebe napravio ametersko udruzenje sto je i logicno za Italijane. Kad su upropastili Rimsko carstvo da nece jednu manju fabriku za proizvodnju automobila.
Bukvalno,ajde da se nadamo da ce biti nesto od 2026 kad se’ promene pravila
Koliko mu je prelazak u Mercedes bio pun pogodak toliko mu je ovaj transfer ispao totalni promasaj
Ali Ferari je Brand i šampion jer ako ne osvoji titulu u Ferariju kao da nije ni vozio formulu 1 razumeš!?
Bolje da si osto u Mercedes nego u propali Ferrari