Vesti

Verštapen o svojim šansama za titulu: Pedeset – pedeset, ili osvojiš ili ne

Max Vesrtappen, Red Bull, VN SAD 2025. / Rudy Carezzevoli/Getty Images/Getty Images / Red Bull Content Pool

Posle niza dobrih rezultata, Maks Verštapen ostaje oprezno optimističan pred VN SAD u Ostinu.

Holanđanin, koji je ponovo pronašao formu pobedama u Italiji i Azerbejdžanu, veruje da se RB21 konačno ima pravi paket.

“Pokušaćemo, naravno. Poslednje tri trke bile su veoma dobre.” rekao je Verštapen na zvaničnoj konferenciji za medije. “I dalje mislim da u Singapuru nismo maksimalno iskoristili potencijal bolida. Ovo je sjajna staza za vožnju i radoznao sam da vidim šta možemo da uradimo.”

Na pitanje o svojim šansama za titulu, Holanđanion je kazao:

“Pedeset – pedeset, ili osvojiš ili ne.” rekao je kroz osmeh. “Ne razmišljam o tome. Ovaj bolid je drugačiji od prethodnog, tako da nema garancije da će svuda funkcionisati. Idem trku po trku.”

Max Verstappen, Red Bull, VN Singapura 2025. / Clive Mason/Getty Images/Getty Images /Red Bull Content Pool

Govoreći o napretku Red Bula i poboljšanjima na bolidu, Verštapen je istakao da je ključ u boljoj ravnoteži i predvidljivijem ponašanju na stazi:

“Bolid je sada uravnoteženiji, više nema izraženog podupravljanja ili preupravljanja. Sve deluje skladnije.” objasnio je on. “Ne radi se o tome da veruješ u bolid, već da budeš realan. Sada kada je bolid dovoljno brz i sposoban da se bori za vrh, znam da mogu da budem tamo.” rekao je Holanđanin.

Aktuelni šampion dodao je da su nedavni uspesi dodatno podigli moral u ekipi:

“Ostvarili smo nekoliko lepih rezultata, što svima pomaže jer je samopouzdanje veliko. Mnogo bolje razumemo šta bolid može da uradi i kako treba da se vozi. Mislim da je Meklaren i dalje jak u srednje brzim krivinama a ostalo zavisi od rasporeda staze i uslova.” dodao je on.

Zapratite nas

Ostavite komentar