Oskar Pjastri smatra da će nova pravila značajno promeniti način na koji se vozači međusobno nadmeću, pre svega zbog veće uloge hibridnog sistema, upravljanja baterijom i uvođenja novih tehnologija.
Nova sezona označiće početak nove ere u šampionatu, sa gotovo ravnopravnom podelom snage između motora sa unutrašnjim sagorevanjem i električne energije (50:50), manjim i lakšim bolidima, kao i aktivnom aerodinamikom koja će zameniti DRS.
“Mislim da će sigurno biti drugačije.” rekao je Pjastri za TODAY a prenosi Motorsport.com, govoreći o tome kako bi promene mogle da utiču na samo trkanje. “Način na koji se budemo borili jedni protiv drugih biće prilično drugačiji. Hibridni element i upravljanje nivoom baterije postaće izuzetno važni. To je i ranije bilo bitno, ali sada, kada taj deo ima mnogo veću ulogu, vozači će morati mnogo više da vode računa o tome.”
Australijanac očekuje da bi posebno na početku sezone mogli da se vide zanimljivi i nepredvidivi scenariji na stazi.
“Mogli bismo da vidimo situacije u kojima su neki vozači taktičniji i čuvaju bateriju, dok drugi pokušavaju da osvoje poziciju na stazi po svaku cenu. To bi mogla da bude interesantna taktička bitka. Iskreno, ni sam ne znam kako će se sve odvijati, ali verujem da će u svakom slučaju biti zabavno za gledanje.” dodao je Pjastri.

Pjastri je prošlu sezonu završio na trećem mestu u šampionatu vozača, posle tesne borbe sa timskim kolegom iz Meklarena Landom Norisom i Maksom Verštapenom iz Red Bula. Iako nova pravila predstavljaju potpuni reset snaga u poretku, mladi vozač veruje da može mnogo da iskoristi iz iskustava iz prethodne sezone.
“Postoji mnogo načina da sagledam 2025. godinu, ali mislim da sam mnogo naučio o sebi i na stazi i van nje.” rekao je on. “Osećam da sam sazreo, da sam odgovorniji i da jasnije znam šta želim. Tu je i osećaj ponosa, iako krajnji rezultat nije bio baš ono što sam priželjkivao, uspeh koji sam imao bio je nešto o čemu sam na početku godine mogao samo da sanjam.”









Nista nece biti drugacije sto se tebe tice .
Zato ce gazda Ziva(ota) da bude prvak u prognozi i komentarisanju. Maksolizac jedan
Trebalo je da bude šampion da nije zasrao na kraju.