Vesti

Red Bul nije zabrinut zbog spekulacija o Mercedesovom motoru za 2026.

Laurent Mekies, Red Bull, VN Belgije 2025. / Mark Thompson/Getty Images) /Getty Images/Red Bull Content Pool

U ekipi iz Milton Kinsa ističu da nema razloga za paniku zbog glasina da je Mercedes već značajno odmakao u razvoju novog pogonskog agregata za 2026. godinu.

Novi šef tima, Loran Mekis, objasnio je da se stvarna snaga budućih jedinica i dalje ne može proceniti.

“Ne mislim da proizvođači razmenjuju podatke o snazi motora. Sve je to na nivou predviđanja. Razumem odakle dolazi taj utisak, Mercedes je dominirao prilikom prethodne promene pravila, pa je prirodno da se očekuje da to mogu ponoviti. Ali to je više percepcija nego činjenica.” rekao je Francuz.

Mekis priznaje da Red Bul i Ford imaju veliki izazov ispred sebe kako bi sustigli Mercedes, Ferari i Hondu:

“Stvaranje potpuno nove pogonske jedinice iz fabrike koja je pre nekoliko godina nije ni postojala i krenuti od nule je zvučalo nezamislivo, ali to je tipično za Red Bul. To je naš izazov, luda opklada, ali uvereni smo da možemo uspeti.”

U međuvremenu, direktor Ford Motorsporta Mark Rašbruk otkrio je u kakvoj je fazi saradnja sa Red Bulom:

“Želeli smo da unapredimo znanje u oblasti elektrifikacije, hemija baterijskih ćelija, motora, konvertora, kalibracija i njihovo funkcionisanje sa motorom sa unutrašnjim sagorevanjem. Sve to smo uradili i dobro smo počeli. Iako nam u početku motor sa unutrašnjim sagorevanjem nije bio prioritet, sada i na tome radimo jer i tu možemo dosta da doprinesemo. Uglavnom učestvujemo u proizvodnji delova, a sada smo uključeni gotovo u ceo projekat, uključujući i operativni deo.”

Zapratite nas

Ostavite komentar