Red Bulov savetnik Helmut Marko smatra da je preokret na VN Italije otključao potencijal tima da bude konkurentan i na drugim stazama koje su mu ranije pravile dosta problema.
Maks Verštapen je na Monci ubedljivo pobedio inače dominantne vozače Meklarena, tačno godinu dana nakon jednog od najgorih vikenda za tim iz Milton Kinsa na istoj stazi. Nova filozofija podešavanja RB21 i veće oslanjanje na povratne informacije vozača, koje je uveo novi šef tima Loran Mekis doneli su rezultate. Izgleda da Verštapenovo insistiranje na manjem potisnom opterećenju u Monci pokazalo se kao dobitna kombinacija.
Red Bul se sada nada da će biti u vrhu i ovog vikenda u Bakuu, dok će prava provera uslediti u Singapuru, staza koja je do sada bila noćna mora za austrijski tim zbog sporih i neravnih delova i visokih ivičnjaka.
“Za Baku i brze staze sam veoma optimističan. Nadam se i za Singapur, jedinu trku koju još nismo osvojili.” rekao je Marko za Motorsport.com. “Obično se mučimo na sporim stazama, ali sada verujem da je sve moguće.”

Za ServusTV savetnik Red Bula je dodao:
“Sa brzinom koju smo pokazali, trebalo bi da možemo da se borimo na skoro svakoj stazi. Singapur bi bio poseban, to je jedina trka koju nikada nismo pobedili. Ali možda će i to sada uspeti. Nastavljamo da doterujemo bolid i ako budemo ovako napredovali, to bi bilo fantastično. Šampionat je izgubljen, ali nekoliko novih pobeda bilo bi sjajno.”








