Honda insistira da je Juki Cunoda i dalje jedan od njenih vozača, ali njegova pozicija rezervnog vozača Red Bula u saradnji sa Fordom mogla bi da predstavlja ozbiljan problem u nastavku njegove karijere u Formuli 1.
Cunoda je deo “Honda Formula Dream Projecta (HFDP)” još od 2016. godine, kada je započeo karijeru u jednosedima. Japanski vozač brzo je napredovao kroz juniorske kategorije, osvojivši titulu u japanskoj Formuli 4 2018, pre nego što je proveo dve sezone u Evropi u Formulama 3 i 2. U Formulu 1 stigao je 2021. godine.
Zahvaljujući Hondinoj saradnji sa Red Bulom, Cunoda je 2019. postao član Red Bulove akademije mladih vozača a potom je debitovao u F1 sa AlfaTaurijem (današnji Rejsing Buls). U tom timu proveo je četiri sezone, pre nego što je u aprilu 2025. promovisan u Red Bull, kao zamena za Liama Losona.
Međutim, ni u glavnom timu Red Bula Cunoda nije uspeo da se nametne a dodatnu složenost donosi činjenica da Red Bul od 2026. prelazi na sopstvenu pogonsku jedinicu u saradnji sa Fordom, dok Honda započinje fabričko partnerstvo sa Aston Martinom.
Predsednik HRC-a, Kođi Vatanabe, izjavio je za Autosport da Honda i dalje smatra Cunodu, kao i Ajumu Ivasu, njihovim vozačima jer su obojica potekli iz HFDP programa.
“Što se tiče Cunodinog ugovora za ovu godinu, pregovori su još u toku i nijedan konkretan dogovor još nije postignut. O tome će se razgovarati u narednom periodu.”, rekao je Vatanabe a prenosi GPblog.

On je naglasio da sa Hondine strane ne postoji problem, ali da je ključ u stavu Red Bula, odnosno Forda.
“Presudno je kako Ford, odnosno Red Bul, gleda na ovu situaciju. U zavisnosti od uslova koje Red Bul ponudi, menjaće se i okvir u kojem Honda može da koristi Cunodu. Takav scenario je moguć. Pregovori se ne vode direktno sa Cunodom, već sa Red Bulom.” dodao je on.








