Odluka Oskara Pjastrija da ne koristi novu specifikaciju prednjeg dela Meklarena predstavlja logistički izazov za tim, otkriva šef ekipe Andrea Stela. Ovo novo vešanje uvedeno je tokom VN Kanade, ali nije imala direktan uticaj na performanse bolida i jedino ju je Lando Noris koristio.
Uprkos ranijim žalbama na ponašanje MCL39 na stazi, Noris je od tada zabeležio sjajne rezultate, ostvarivši dve uzastopne pobede u Austriji i Velikoj Britaniji, čime je smanjio zaostatak za Pjastrijem u šampionatu na samo osam bodova.
Stela je nagovestio da bi i Pjastri uskoro mogao da testira novu konfiguraciju vešanja.

“Različita podešavanja prednjeg vešanja ne komplikuju način na koji analiziramo podatke, niti kako upoređujemo performanse dva automobila, bilo da je reč o samom bolidu ili vozaču.” objasnio je Stella. “To samo stvara problem sa logističke strane, jer moramo da sa sobom nosimo više različitih specifikacija. Trenutno razmatramo da li bi neka od rešenja koja koristi Lando mogla biti interesantna i za Oskara u budućnosti. To ćemo tek proceniti.”