Ovaj Poljak se posle osam godina odustva zbog povrede vratio u šampionat.
Robert Kubica je svoju prvu trku u ovoj sezoni završio na 17. mestu u kojoj mu je jedini pravi protivnik bio njegov timski kolega George Russel. Iako je kroz cilj prošao sa velikim zaostatkom za ostalima njegov povratak bilo je jedno veliko i značajno dostignuće. U razgovoru za Austosport vozač Williamsa je priznao da je uživao i pored toga što je za njega trka bila teška:
“Iako sam se ovde mučio u Australiji, uživao sam i to je velika razlika ako uporedimo to sa onim davnim periodom. Nisam emotivan momak, ali smatram da je ovo veliko dostignuće.”
Ovo je za Kubicu prva trka u Formuli 1 posle reli nesreće, pa tako on ima imperativ da odradi najbolji mogući posao:
“Jedina stvar što mogu da pokušam jeste da odradim najbolji mogući posao, kao i da završim trku sa nekim pozitivnim i negativnim stvarima.”