Trke i testiranja

Hamilton kažnjen pomeranjem za pet mesta na startu u Monci

Lewis Hamilton, Ferrari, VN Holandije 2025. / Ferrari Media Centre

Luis Hamilton će na VN Italije startovati sa pet pozicija niže, nakon što je kažnjen zbog kršenja pravila tokom režima žutih zastava pre početka trke u Holandiji.

Vozač Ferarija dobio je i dva kaznena boda na superlicenci jer nije dovoljno usporio prilikom prolaska iz zadnje krivine i ulaska u pitlejn. Naime, sudije su pred izlazak vozača iz pitlejna objavile žute zastave u poslednjoj krivini, kako bi obezbedila sigurnost mehaničara i osoblja koje se nalazilo na startnom gridu. Iako su sudije konstatovale da je Hamilton smanjio brzinu, procenjeno je da to nije bilo dovoljno u datim uslovima.

“Podaci su pokazali da je vozač ušao u sektor sa dvostrukim žutim zastavama otprilike 20 km/h sporije nego tokom treninga, smanjio je ubrzanje za 10 do 20 procenata i pustio gas te kočio 70 metara ranije pri ulasku u pitlejn.” navodi se u saopštenju.

Kako to nije ocenjeno kao značajno smanjenje brzine, Hamilton je sankcionisan sa pomeranjem za pet mesta na startu na sledećoj trci i to na domaćem terenu Ferarija u Monci.

Zapratite nas

Ostavite komentar