Vozač Ferarija je na kraju trku za VN Austrije završio na petom mestu.
“Danas je bilo teško biti na svim komponentama guma, veoma teška trka.” kazao je Luis Hamilton a prenosi Skaj Sports. “Prvo, bilo je dosta toplo ali da budem iskren ni moj start nije bio najbolji. Kada sam napadao mogao sam da obiđem Šarla i nakon prvih krugova mislio sam da ovo nije tako loše jer sam bio na ispod jedne sekunde u odnosu na Džordža. Onda su zadnje gume prestale da rade i iz nekog razloga na svakom setu balans je bio veoma težak. Tokom petka zaostajali smo 6 desetinke na pravcima, danas ta cifra nije bila tolika ali moramo da vidimo zbog čega. Dobro je da smo došli do poena, tim je odardio dobar posao sa strategijom i sa pitstopovima, znam da su momci radili naporno. Nije rezultat onaj koji smo želeli ali smo bar došli do poena.”








