Tračevi i spekulacije

Ferari će se na testu u Barseloni pojaviti sa prvom verzijom bolida koja neće biti korišćena na početku sezone?

Maranelo, Ferrarijeva zgrada sa novim simulatorom / Ferrari Media Centre

Specifikacije novog bolida koji će tim koristiti na testiranjima u Barseloni neće imati gotovo nikakve sličnosti sa onima sa kojima će započeti narednu sezonu.

Konačni delovi biće spremni tek znatno kasnije, što znači da u pozadini još uvek radi na verziji bolida za trku u Melburnu.

“Niko u ovom poslu nije oprezniji od nas. Da smo prvu verziju validirali mesec dana ranije, to bi značilo da smo bili previše konzervativni. Danas svi odlažu razvoj koliko god je moguće.” kazao je Frederik Vaser a prenosi Auto Motor und Sport.

Ferari je takođe započeo rad na bolidu za 2026. ranije od konkurenata. Već krajem aprila aerodinamičko odeljenje pokrenulo je proizvodnju prvih paketa. Meklaren i Mercedes su bili spremni tek u junu, dok je Red Bul sa ovim poslom krenuo u septembru.

Frederic Vasseur, Ferrari, VN Azerbejdžana 2025. / Ferrari Media Centre

Vaser smatra da je to donelo malu prednost:

“I dalje vidimo veoma značajan napredak u razvoju. To nam je omogućilo da nešto duže iskoristimo ovu fazu.” kazao je on.

Posebna pažnja posvećena je prednjem delu bolida. Sprovedena je čitava serija testova na prednjem kraju i dužini nosa. Testirano je čak 50 različitih koncepata prednjeg krila u potrazi za idealnim rešenjem.

Za sada još uvek nemamo zvaničnu potvrdu ove informacije.

Zapratite nas

1 Comment

  • Izgleda da niste dovoljno rano krenuli sa razvojem za 2026 , odmah sve to obustavite i krenite na 2027 . Jbt stalno vam nesto smeta , sad vam smete i tih 15ks vise koje su pronasli Mercedes iRed Bul koji je poceo tek septembra .

Ostavite komentar