Trke i testiranja

Antoneli potvrdio da je dosta oštetio pod prilikom izletanja na šljunak u SQ1

Andrea Kimi Antonelli, Mercedes, VN Holandije 2026. / x.com/MercedesAMGF1

Andrea Kimi Antoneli zauzeo je peto mesto u kvalifikacijama za sprint trku VN Holandije, ali je vozač Mercedesa morao da se izbori sa ozbiljno oštećenim bolidom nakon izlaska u šljunak već u prvom krugu SQ1.

Iako je Mercedesov tim uspeo da popravi deo štete, oštećenje poda nastavilo je da utiče na performanse W17 i otežalo Antoneliju borbu za sam vrh.

Italijan je odmah potvrdio razmere problema sa kojim se suočio.

“Oh, da, bilo je mnogo oštećenja. Imao sam nekoliko rupa na podu.” kazao je on a prenosi motorsport.nextgen-auto.com.

Po povratku u boks, ekipa je odmah procenila posledice izlaska sa staze.

“Kada sam se vratio, prvo su mi rekli da smo izgubili 25 poena. Pokušali su da poprave koliko god su mogli, ali je očigledno da je oštećenje i dalje bilo prisutno. Imao sam mnogo problema u sporim krivinama.” dodao je on.

Antonelijevi problemi počeli su zbog greške u prvom krugu. U pokušaju da izvuče maksimum iz svog Mercedesa, 19-godišnji vozač je prevelikom brzinom ušao u poslednju krivinu, nakon čega je izgubio kontrolu nad zadnjim delom bolida.

“Tako je kako je. Imao sam malo previše brzine pri ulasku u poslednju krivinu u tom prvom krugu. Izgubio sam zadnji deo i završio u šljunku i to je bilo to.” rekao je Italijan a prenosi motorsport.nextgen-auto.com.

 

Izletanje sa staze, međutim, nije prouzrokovalo samo materijalnu štetu. Antoneli je morao postepeno da povrati samopouzdanje za volanom bolida čije su se karakteristike zbog oštećenja promenile.

“Da, očigledno nije bilo lako vratiti samopouzdanje. Ali i dalje smo bili prilično blizu i sutra ćemo imati još jednu priliku.” kazao je vozač Mercedesa.

Uprkos hendikepu, Antoneli je uspeo da Mercedes dovede do petog mesta u sprint kvalifikacijama i tako ostane u borbi sa najbržim vozačima. Ipak, zbog izuzetno malih razlika na vrhu, sprint trka mogla bi da bude posebno zahtevna za preticanje.

“Pokušaćemo da odradimo najbolju moguću trku. Veoma je izjednačeno na vrhu, tako da neće biti lako preticati, ali daćemo sve od sebe uprkos oštećenju. Vratićemo bolid u najbolje moguće stanje i nastaviti napred.” dodao je vozač Mercedesa.

Zapratite nas

Ostavite komentar