Španski vozač kazao je da je tokom zime imao razgovor sa timom iz Štugarta.
Fernando Alonso je po dolasku u McLaren potpisao trogodišnji ugovor sa timom, u kome nije imao klauzulu koja mu dozvoljava da napusti ekipu iz nekih dodatnih razloga. Kao što je svima poznato, Mercedes je tokom zime kucao na sva vrata kako bi pronašao najbolju moguću zamenu za Nica Rosberga, pa je tako razgovor imao i Fernando Alonso.
“Kada se Rosberg pouvako, bilo je nekoliko dana kada sam imao razgovore i telefonske pozive, ali nije bilo ponete da se bilo šta pregovara jer sam ja zadovoljan i srećan u McLarenu. Oni su samo proveravali sve moguće opcije. Nismo imali nikakve detaljnije pregovore ali su želeli da znaju neke stvari.”
“Kod mene, oni su želeli da se upoznaju sa situacijom a ona je bila jasna. Ja i ove godine imam ugovor sa McLaren-Hondom i sve se na tome završilo.” izjavio je Alonso.