Vozač Ferarija je na kraju trku za VN Austrije završio na petom mestu.
“Danas je bilo teško biti na svim komponentama guma, veoma teška trka.” kazao je Luis Hamilton a prenosi Skaj Sports. “Prvo, bilo je dosta toplo ali da budem iskren ni moj start nije bio najbolji. Kada sam napadao mogao sam da obiđem Šarla i nakon prvih krugova mislio sam da ovo nije tako loše jer sam bio na ispod jedne sekunde u odnosu na Džordža. Onda su zadnje gume prestale da rade i iz nekog razloga na svakom setu balans je bio veoma težak. Tokom petka zaostajali smo 6 desetinke na pravcima, danas ta cifra nije bila tolika ali moramo da vidimo zbog čega. Dobro je da smo došli do poena, tim je odardio dobar posao sa strategijom i sa pitstopovima, znam da su momci radili naporno. Nije rezultat onaj koji smo želeli ali smo bar došli do poena.”









Nema se sto zameriti Hamiltonu, vozio je brilijantno I gurao do daske, ali, nazalost nije imao bolid za trku, to se jasno videlo kada ga je Maks napao, a onda Luis uzvratio ali dzaba sve nije bilo moci u bolidu, neznam zasto , to treba Fred da objasni jer se on hvalio kako ferari donosi unapredzenja ispred svih, a ustvari danas smo mogli da vidimo samo dva mocna bolida Red Bula. Kako je Red Bul tako odjednom unapredio I usavrsio bolid koji je bio pretnja za svih, meni uopste nije jasno, jer videlo se da je Red Bul danas bio cak mocniji I od Mercedesa . Sta su Red Bulovi mehanicari ugradili u njega da opet juri kao raketa meni stvarno nije jasno. U svakom slucaju veliko Bravo za Luisa koji je pobedio Leklera koji se malo I neposteno borio pa iako je bilo jasno da je Luis bio brziji on je pokusao, na misice, ako se tako mogu izraziti, da ga zaustavi kako ga ne bi prosao, ali kad Luis vozi ovako zestoko tesko ga je zaustaviti, to treba znati Lekler.