Luis Hamilton je otkrio da je zadobio ozbiljnu povredu vrata nakon snažnog udesa tokom privatnog Ferarijevog testa u Barseloni u januaru 2025. godine.
Britanac, koji je u međuvremenu stigao do svoje prve pobede sa italijanskim timom, priznao je da se sa posledicama povrede borio mesecima tokom svoje prve sezone u crvenom bolidu.
Nakon trijumfa na VN Barselone-Katalunje, sedmostruki svetski šampion je nagovestio da je povreda značajno uticala na njegov početak karijere u Ferariju. Iako tada nije želeo da iznosi detalje, sada je pred VN Austrije objasnio o kakvom problemu se radilo.
“To je privatna stvar, ali sam tokom testa prošle godine veoma jako udario u zid i tom prilikom sam pomerio jedan disk u vratu, koji je potom pritisnuo nerv.” izjavio je on a prenosi motorsport.nextgen-auto.com. “Nisam mogao mnogo toga da radim oko devet nedelja. Svakog dana sam odlazio kod kiropraktičara i fizioterapeuta. Nisam mogao da spavam, uzimao sam lekove protiv bolova i primao injekcije.“
Hamilton je objasnio da je učinio sve što je bilo moguće kako bi nastavio da se takmiči uprkos velikim problemima.
“Radio sam sve što sam mogao da rešim taj problem. U suštini, morao sam da živim sa tim a to nije nimalo lako zbog položaja u kojem sedimo u bolidu.” kazao je Britanac.

Danas je taj period iza njega. Ferari je tokom 2026. godine značajno unapredio svoju formu a pobeda u Barseloni, uz odustajanje Andree Kimija Antonelija, omogućila je Hamiltonu da smanji zaostatak za liderom šampionata na 41 poen.
Ipak, Britanac ne želi da razmišlja o eventualnoj borbi za osmu šampionsku titulu.
“Ne razmišljam o šampionatu.” rekao je Hamilton. “Razmišljam o svakoj trci pojedinačno o tome da dođemo na stazu i odradimo posao kao prošlog vikenda. Pit stopovi, strategija, sve funkcioniše usklađeno i najvažnije je da to uspemo da ponavljamo svakog vikenda. Ne razmišljam o tome šta će biti za 15 trka.”








