Trke i testiranja

Lekler: Bolid je brz, ali i dalje nepredvidiv

Charles Leclerc, Ferrari, VN Italije 2025. / Ferrari Media Centre

Šarl Lekler priznaje da nije siguran da li će u nedelju moći da se upusti u borbu za pobedu protiv vrlo snažne konkurencije, pre svega Meklarena.

Ipak, vozač Ferarija zadovoljan je brzinom SF-25, iako i dalje ima problema sa stabilnošću bolida.

“Sa malo goriva, kao i sa mnogo, auto je nezgodan, ali brz. Više volim to nego da je stabilan, a spor. Ali moramo da poradimo na konzistentnosti. Na kratkim stintovima izvukli smo maksimum iz bolida. Sutra moramo da budemo dosledni i na tome radimo.” rekao je Lekler, dodavši da su testiranja tokom treninga pokazala pravac u kojem tim treba da ide.

Vozač Ferarija priznao je i da ga je iznenadila forma Vilijamsa:

“Razgovarao sam sa Aleksom i sa Karlosom i obojica su mi rekli da očekuju da budu brzi. I znajući kakvi su od početka sezone, to je bilo jasno. Ali sada se bore za sam vrh i kvalifikacije će biti jako neizvesne.”

On je ovom prilikom naveo da tim mora da poboljša bolid ukoliko želi da se bori za bolji plasman:

“Teško pitanje… Na papiru je moguće, ali ne znam koliko su Meklaren i Red Bul zapravo gurali. Mislim da oni imaju više rezerve od nas, ali ako unapredimo bolid, biće to realna mogućnost.” izjavio je Šarl Lekler.

Zapratite nas

Ostavite komentar