Nemac je rešio da završi svoju karijeru kao F1 vozač.
Sebastian Vettel je sa timom iz Milton Kinsa ostvario svoja najveća dostignuća u karijeri, gde je na kraju došao do četiri titule šampiona sveta i Red Bullu doneo isto toliko konstruktorskih naslova. U toku svoje karijere u Formuli 1 Nemac je vozio još i za Ferrari i Aston Martin (a pre toga i za BMW i Toro Rosso) posle čega je rešio da ostavi kacigu o klin i posveti se svojoj porodici. Ipak, on je u jednom intervjuu izjavio da bi mogao da se vrati u Red Bull u nekoj drugoj ulozi, gde ga sigurno čekaju otvorena vrata što je potvrdio i savetnik tima.
“Znamo kako on funkcioniše.” kazao je Helmut Marko za Sport.de. “On je inteligentan mladić otvorenih shvatanja. Jedan od argumenata za njegovo napuštanje je porodičan život. Ukoliko želi da bude na menadžerskoj poziciji, to bi zahtevalo veliku posvećenost a jedan od izazova su svakako putovanja.”
Austrijanac bi i pored toga voleo da vidi Vettela nazad u svom timu, ali još uvek mi nije jasno koju poziciju bi on mogao da zauzme.
“Mislim da on prvo mora da pronađe sebe i da vidi šta tačno želi.” dodao je on.
Od sada nas možete pratiti i na INSTAGRAMU. Vesti kao i ostale novosti možete pratiti i preko našeg Viber Public Chata klikom OVDE kao i našem forumu. Takođe zapratite našu Facebook stranicu i Twitter nalog.