Please assign a menu to the primary menu location under menu

Vesti

Wolff otkrio razloge zbog čega je trebalo dosta vremena za finaliziranje ugovora sa Hamiltonom

Lewis Hamilton, Mercedes, VN Holandije 2023. / Mercedes AMg F1 Media Centre/Sam Bloxham

Obe strane dogovorile su novu saradnju.

I ako je još od početka godine najavljivano da su britanski vozač i nemački tim saglasni da nastave saradnju, do stvarnog potpisa nije došlo sve do pred VN Italije. Ona je produžena je na još dve sezone a u toku ovih pregovora pojavilo se i puno špekulacija a jedna od njih bila je da bi Lewis Hamilton mogao da zameni mesta sa Charlesom Leclercom.

Na pitanje novinara tokom vikenda u Italiji, šef Mercedesa bio je upitan da li su ovo bili najteži pregovori koji je vodio sa svojim vozačem.

“Ne. Ne, nisu.” kazao je Toto Wolff za novinare uključujući i PlanetF1.com. “Mislim da smo Lewis i ja dogovorili kada su u pitanju bile veće stvari već u junu i julu. Onda su stvari jednostavno išle dalje, polako i onda došla je letnja pauza.”

Lewis Hamilton, Mercedes, VN Holandije 2023. / Merecdes AMG F1 Media Centre/Sam Bloxham

Na kraju, druge stvari ušle su u jednačinu da se ovaj ugovor odmah ne objavi.

“Na kraju, to je bilo pitanje marketinga, nije bilo nekih drugih tema. To je uzelo neko vreme. Ponekad je bilo i do advokata, oni su se igrali ping ponga.” dodao je šef Mercedesa.

Od sada nas možete pratiti i na INSTAGRAMU. Vesti kao i ostale novosti možete pratiti i preko našeg Viber Public Chata klikom OVDE kao i našem forumu. Takođe zapratite našu Facebook stranicu i Twitter nalog.

1 Comment

  • Dzabe vam novci sto bi rekao Djole.Po meni dve najarogantnije osobe na gridu.Dok ih je Fia stitila i 6 godina dominirali onda je bilo sve posteno i super,a sada kukaju i placu.Mislim da je dosao red da se Meklaren i Wiliams vrati medju prvih 5 timova jer to i zasluzuju.O Mercedesu i Luisu nista dobro.D a je imao fer plej u timu i nije favorizovan toliko od strane Toto Wolfa,nebi osvojio toliko titula amin.A ugovor dati starcu koji kuka stalno u bolidu kada ga obilaze brzi vozaci to je smesno.Izuzev Fetelu i Alonsu od stare garde skidam kapu a ovoj princezi sa nakitom je bolje da ide na modne revije nego da vozi u F1.

Leave a Reply