Trke i testiranja

Vaser oprezan uprkos dominaciji Ferarija: Pravu sliku ćemo imati tek posle kvalifikacija

Frederic Vasseur, Ferrari, VN Japana 2026. / Ferrari Media Centre/Antoine Truchet

Prvi dan treninga za VN Monaka potvrdio je očekivanja iz predsezone, pošto je Ferari pokazao izuzetnu konkurentnost na ulicama Monte Karla.

Nakon što je Šarl Lekler bio najbrži na prvom treningu, Luis Hamilton je postavio najbolje vreme u drugoj sesiji, čime je tim iz Maranela završio petak na vrhu plasmana.

Ipak, šef Ferarija Frederik Vaser odbija da prerano donosi zaključke i upozorava da je u Monaku veoma lako steći pogrešan utisak nakon prvog dana na stazi.

“Ne zanimaju me takvi zaključci niti glasine koje kruže. Jednostavno moramo da radimo svoj posao. U Monaku je put od prvih treninga u petak do kvalifikacija i same trke veoma dug.” rekao je Vaser a prenosi AutoRacer.it.

Francuz smatra da je najveći izazov vikenda predvideti razvoj uslova na stazi, koja iz sesije u sesiju postaje sve brža.

“Najveći izazov je predvideti kako će se staza razvijati i kako će se menjati nivo prianjanja. Uvek morate da budete korak ispred ostalih, kako u radu tima, tako i u radu vozača. To je pravi izazov ovog vikenda.” dodao je on.

Uprkos činjenici da su oba Ferarijeva vozača dominirala tokom petka, Vaser ne želi da proglašava svoju ekipu favoritom.

“Pred nama je još dug put. Tek sutra uveče imaćemo mnogo jasniju sliku o stvarnom odnosu snaga.” kazao je Francuz.

Lewis Hamilton, Ferrari, VN Monaka 2026. / Ferrari Media Centre

Jedna od zanimljivijih tema nakon prvog dana bila je forma Luisa Hamiltona. Posle podijuma u Kanadi, sedmostruki svetski šampion deluje sve sigurnije za volanom SF-26 a u Monaku je odmah pokazao odličan ritam završivši drugi trening na prvom mestu.

“To je svakako važno. Važno je za konkurentnost celog tima, jer zdravo rivalstvo između dvojice vozača pomaže oba dela garaže i doprinosi razvoju bolida.” rekao je Vaser.

Šef Ferarija smatra da upravo rivalstvo između Hamiltona i Leklera predstavlja jedan od faktora koji podstiče napredak ekipe.

“Situacija je trenutno pozitivna, ali najvažnije je da tako ostane i sutra uveče.” dodao je on.

Zapratite nas

Ostavite komentar