VN Toskane, Ferarijev 1000ti GP 11.09 - 13.09.2020

Dekio

Re: VN Toskane, Ferarijev 1000ti GP 11.09 - 13.09.2020

Post by Dekio » 13 Sep 2020, 17:51

“It's not who I am underneath, but what I do that defines me.”

Dekio

Post by Dekio » 13 Sep 2020, 17:52

“It's not who I am underneath, but what I do that defines me.”

Centurion

Post by Centurion » 13 Sep 2020, 18:02

Sa oproštenjem, ovaj će da prdne kao i Gasli...
Prilično konfuzna trka, koja ni nakon dvije crvene zastave, dva restarta, u uštini nije donijela ništa. Iako su karte bile jako izmješane, na kraju smo opet dobili, pa, praktično isti poredak najjačih timova, uz odustajanje Maksa... Trebao je biti mjesto Albona. Ono meni nije bilo planirano.
Ostalo, što se tiče poretka, kao i ostatak ove uboge sezone- Mercedes, Red Bul, tri mjesta prazno, pa ubogi ostatak karavana. Nekad je tu najbrži Kopi Point, nekada Meklaren, a nekada ovaj napaćeni Reno sa Rikardom. Šta jeste sigurno, to da Riki neće natjerati Abitebula na tetoviranje.
Negdje sam postao veliki kritičar ove sezone,već upisane, i samo se bojim da ne postanem onaj negativni, zli, koji okicama vreba negdje iz prikrajka, pa pljune... Imate naravno, i one pozitivne, umne i iskrene, koji kritiku upute dobronamjerno, i objektivno... Sve više ja naginjem onoj drugoj, tamnoj strani priče, kako tamni princ jača i odmiče ispred ostatka karavana.
I danas dvoumljenja nije bilo. Čak i moj klinac, koji je samo ponekad vrhom pogleda u prolazu kraj mog kompa hvatao poredak, a smrtni je pripadnik Lujine garde, slavodobitno je dobacivao:
"Nisu ni trebali voziti ovo prvenstvo. Napravili ljudima samo problem da ulože novac, jer se pobjednik odavno zna. Već viđeno, moj tata..." To mi, baš, onako nagoni krv u glavu, iako znam da je debelo u pravu, moj dječak. I on, koji nikako ne prati F1, svjestan je situacije...
Muđelo, te pješčane zamke ne opraštaju, i to je ono što treba F1. Malo retra, koja vintidž staza. Baš tu, u tim pješčanim dinama, krije se odgovor, šta je F1 ustvari.
Ferari, opet jedna tužna predstava nakon sinoćnjeg divnog kolorita u Firenci. Div to nije zaslužio, ne na svoju 1000. Uf, i kad pišeš, mnogo je nula. Ne kad voziš...
Mladi su danas pokazali kako kažnjava jedna staza koju prije nisu vozili. Baš svi oni, i onda shvatiš da nije sve na kompu, i na igrici...
Elem, već viđeno.

Mercedes-AMG///

Post by Mercedes-AMG/// » 13 Sep 2020, 18:38

Ko što reče Stoner, nije ova staza za F1.
The best or nothing - Gottlieb Daimler

zarko.s.
Admin

Post by zarko.s. » 13 Sep 2020, 18:40

Mercedes: Tri trke u jednom danu

Image

Vozači Mercedesa su uprkos svim prekidima i haosu na stazi ostali pribrani i doneli timu još jednu dvostruku pobedu.

„Kao da smo imali tri trke u jednom danu. Bilo je strašno teško, pogotovo nakon lošeg starta. Staza je fenomenalna. Nije bilo lako zbog vrućine, a i Valtteri je vršio pritisak. Imali smo puno restarta i nije bilo lako održati koncentraciju. Srce hoće da mi iskoči. Bizarno je da sam ovde pobedio po devedeseti put u karijeri“, izjavio je Hamilton.

„Ovo je baš razočaravajuće jer sam imao start iz snova. Uspeo sam da zadržim poziciju kada se vozilo bezbednost sklonilo sa staze, a nakon toga se ne sećam najbolje svih faza trke, ali činilo se kao da nije bilo prilika nakon što sam izgubio poziciju kod drugog stajaćeg starta. Nastaviću da se borim i pokušavam da budem bolji. Mora u nekom trenutku da se okrene malo i u moju korist“, rekao je Bottas.

zarko.s.
Admin

Post by zarko.s. » 13 Sep 2020, 18:46

Albon: Odličan je osećaj biti na podijumu

Image

Alexander Albon je konačno došao do svog prvog podijuma u karijeri.

„Očigledno, trebalo mi je vremena da dođem dovde. Bila je teška trka i morao sam da se potrudim. Nismo dobro startovali i morao sam da pretičem na stazi. Naš bolid odlično koči i to smo znali od početka da bi mogla da bude naša prednost u duelima“, izjavio je Albon.

zarko.s.
Admin

Post by zarko.s. » 13 Sep 2020, 18:57

Vettel: Teška trka za Ferrari

Image

Nemac je danas nekako uspeo da se dokopa jednog boda.

„Bilo je baš dosta posla. Imali smo tri trke, tri prilike i u takvoj situaciji se nadate malo boljem rezultatu od tek desetog mesta. Dali smo sve od sebe. Dosta bolida je i odustalo. Dan je bio težak i nismo imali tempo za više. Staza je sjajna, ali sa našim balansom nije bilo lako kontrolisati tempo“, izjavio je Vettel.

zarko.s.
Admin

Post by zarko.s. » 13 Sep 2020, 19:05

Norris: Nismo očekivali šesto mesto

Image

Britanac priznaje da je tokom dobrog dela trke samo gledao kako da izbegne haos na stazi.

„Bilo je dosta muke. Nismo imali temo tokom cele trke. Bio sam iznenađen što sam u prvom delu održavao priključak za Perezom. Nakon toga sam samo gledao kako da izbegnem haos. Definitivno nismo očekivali šesto mesto, ali smo na kraju do njega došli zahvaljujući odustajanjima drugih. Danas je vetar možda bio i gori neko tokom prethodnih dana, ali mislim da smo dobro ograničili štetu“, izjavio je Norris.

zarko.s.
Admin

Post by zarko.s. » 13 Sep 2020, 19:16

Ricciardo: Malo je falilo

Image

Sezona je praktično već sada odlučena, ali svi dasa čekaju samo jedno: da li će šef ekipe Renault morati da se tetovira.

„Cyril je bio blizu tetovaže. Mislim da će biti presrećan što će morati po prvi put da se tetovira kada dođe do toga. Prvo se plašio, a sada to željno iščekuje. Nikad nismo bili bliži. Alex je imao strašan tempo na kraju. Čini se da je njegov bolid živnuo u završnici i nismo imali odgovor. Osećao sam kao da držim sve pod kontrolom pre drugog prekida. Održavao sam prednost nad Strollom i imao sam još u rezervi u slučaju da krene u napad. Bilo je prilike danas, ali na kraju nam je malo falilo“, izjavio je Ricciardo.

rajs41
Admin

Post by rajs41 » 13 Sep 2020, 19:43

Haas ostao bez bodova u Toskani
Image
Vozači ovog tima nisu uspeli da zabeleže poene.

“Jedna od odlika nešeg tima jeste da nikada ne odustajemo. Imao sam veliki udarac na drugoj krivini u prvom krugu. Bolid se isključio, bio sam u pesku i već sam pomislio da je trka godtova. Onda sam primetio da su dva točka ipak na travi, restartovao sam bolid i uspeo da se vratim. Video sam da je bolid dobar i nastavio sam trku. Tek na prvoj crvenoj zastavi videli smo pravu štetu na bolidu, pa zbog toga nismo znali da ćemo nastaviti sa trkom. Momci su uspeli da izvrše popravku. Poslednji restart bio je zabavan jer sam uspeo da napredujem u plasmanu. Gubio sam oko dve sekunde po krugu jer sam imao određenih aerodnimalkih oštećenja.” kazao je Romain Grosjean.
“Sve se to desilo na restartu trke, kada je lider išao presporo tokom celog pravca a neko je u sredini grida rešio da požuri. Izgleda da je neko u određenom moentu rešio da napravi razliku ali je to je bilo prerano. Momci ispred mene su krenuli, dali su pun gas i odjednom krenuli da koče. I ja sam krenuo da kočim, posle čega sam dobio udarac od strane Giovinazzija koji nije imao prostora da se dalje skoloni. Možda ovo pravilo oko restarta treba da se preispita. Ja sam sa 20. mesta u prvom krugu došao do 12. pozicije, pa ova trka izgleda kao još jedna propuštena prilika.” dodao je Kevin Magnussen.

Post Reply