Inostranstvo

Diskusija o svemu što ne spada u jednu od ostale četiri Off Topic kategorije
iceman036
Inženjer

Re: Inostranstvo

Post by iceman036 » 16 Jan 2020, 07:15

Interceptor wrote:
15 Jan 2020, 22:46
I to mišljenje je istinito Česi a pogotovo Slovaci ne vole Ruse. Ne vole ih ni Bugari,ni Rumuni a pogotovo Poljaci (Poljaci ne vole nikog)

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
To sto slovaci ne vole ruse je posledica slovacke kolaboracije sa nacistickom Nemackom i ucestvovanju na strani sila osovine u II svestskom ratu. Crvena Armija je bukvalno satrla slovake '45, i posle toga ih je mnogo maltetirala. VB je bas bio na teritoriji danasnje Slovacke surov, potpomognut KGBom. To sto cesi ne vole ruse je posledica sto rusi imaju u vlasnistvu cele Karlove Vari, pola Praga i Marijanske Laznje kao i deo Ostrave. A da ne govorim da su ovde ruskinje glavne za zna se sta...
Bugari, rumuni i poljaci - pa Bugarska i Rumunija ista prica kao sa Slovackom a Poljska je uvek bila neprijatelj Rusije.
Pravi neprijatelji ceha i slovaka su Francuska i Engleska koje su dozvolile da ih Nemacka bukvalno aneksira pred II svetski rat. Danas, u EU, i dalje vladaju te predratne struje, i tacno se vidi ko kome naginje. Srecom po cehe i slovake, SAD su iza njih, jer imaju jaku emigraciju i lobi tamo. Cikago je najveci ceski grad posle Praga.

Deadpool

Post by Deadpool » 16 Jan 2020, 10:09

iceman036 wrote:
16 Jan 2020, 07:15
Cikago je najveci ceski grad posle Praga.
I najveći srpski grad pre Beograda :mrgreen:
Dogodine u Montrealu ;-)

Interceptor

Post by Interceptor » 16 Jan 2020, 10:48

Pa kao što sam i napisao ne vole Ruse i imaju razloga za to.Ruska "čizma" kad je nagazila države istočne Evrope nine baš domaćinski i blagonaklono gledala na te narode i zbog toga im to ne mogu baš tako lako zaboraviti. Isto tako i Vojvodjani koji su doživeli Rusko oslobadjanje krajem drugog svetskog rata nemaju lepih reči za iste. Možda nisi znao ali više civila je sradalo od Rusa pri oslobadjanju nego tokom okupacije a o silovanjima svega ženskog da i ne govorimo.Tako da svako ima razlog što bi ih voleo ili ne.

fap

Post by fap » 16 Jan 2020, 10:58

To je lepo napisano .
Ja nisam hteo da pisem o tolikoj Ruskoj dobroti al kad si ti vec napisao aj da se bar slozim s tobom.

Deadpool

Post by Deadpool » 16 Jan 2020, 11:38

Interceptor wrote:
16 Jan 2020, 10:48
Isto tako i Vojvodjani koji su doživeli Rusko oslobadjanje krajem drugog svetskog rata nemaju lepih reči za iste. Možda nisi znao ali više civila je sradalo od Rusa pri oslobadjanju nego tokom okupacije a o silovanjima svega ženskog da i ne govorimo.Tako da svako ima razlog što bi ih voleo ili ne.
Moja pokojna majka je bila svedok tog oslobađanja i njena sećanja su totalno suprotna od ove gomile laži što si napisao.Pozdrav svima što ste se napušili švapskog *urca pa mislite da ste uhvatili boga za jaja.
Dogodine u Montrealu ;-)

iceman036
Inženjer

Post by iceman036 » 16 Jan 2020, 12:40

Interceptor wrote:
16 Jan 2020, 10:48
Pa kao što sam i napisao ne vole Ruse i imaju razloga za to.Ruska "čizma" kad je nagazila države istočne Evrope nine baš domaćinski i blagonaklono gledala na te narode i zbog toga im to ne mogu baš tako lako zaboraviti. Isto tako i Vojvodjani koji su doživeli Rusko oslobadjanje krajem drugog svetskog rata nemaju lepih reči za iste. Možda nisi znao ali više civila je sradalo od Rusa pri oslobadjanju nego tokom okupacije a o silovanjima svega ženskog da i ne govorimo.Tako da svako ima razlog što bi ih voleo ili ne.

Znam ja to odlicno, ali mnogo vise je stradalo od neprijateljske ruke. Sto se vojvodjana tice, treba li pomenuti da je tamo bila najveca naseobina nemaca? Ili mozda ne? Na kraju, ko koga ne voli i zasto je isto pitanje kao sa nama i odnosi sa nasim susedima. Isuvise slozeno.
Nisam ljubitelj Rusije, naprotiv, cenim samo njihove avione i zene, ali njihova politika je uvek bila slicna onoj koju danas sprovodi SAD. Tako da isto ?#@*&%! samo drugo pakovanje.

Interceptor

Post by Interceptor » 16 Jan 2020, 14:43

Deadpool wrote:
16 Jan 2020, 11:38
Moja pokojna majka je bila svedok tog oslobađanja i njena sećanja su totalno suprotna od ove gomile laži što si napisao.Pozdrav svima što ste se napušili švapskog *urca pa mislite da ste uhvatili boga za jaja.
Ako ti je pokojna majka bila svedok onda i ti bi trebalo da imaš dobru zalihu godina iza sebe i da si u zrelim godinama a po tvom pisanju se to ne može zaključiti nikako.
iceman036 wrote:
16 Jan 2020, 12:40
Znam ja to odlicno, ali mnogo vise je stradalo od neprijateljske ruke. Sto se vojvodjana tice, treba li pomenuti da je tamo bila najveca naseobina nemaca? Ili mozda ne? Na kraju, ko koga ne voli i zasto je isto pitanje kao sa nama i odnosi sa nasim susedima. Isuvise slozeno.
Nisam ljubitelj Rusije, naprotiv, cenim samo njihove avione i zene, ali njihova politika je uvek bila slicna onoj koju danas sprovodi SAD. Tako da isto ?#@*&%! samo drugo pakovanje.
Ta naseobina Nemaca ili tačnije "švaba" kako su ih zvali (većinom su poreklom iz Švabije) je bila prisutna daleko pre tog rata i nije baš imala nekog udela u ratu osim koliko je morala.Ne amnestiram okupatore i samo ne pišem o tome jer smo raspravljali o Rusiji.I da u zadnjoj rečenici koji si napisao se slažemo i više nego 100%.

Renault Terminator

Post by Renault Terminator » 16 Jan 2020, 15:25

Interceptor ko fap,pretjerujes...
Bilo je silovanja a i pljacke od strane Sovjeta,vecinom je bilo u Vojvodini i u ogromnoj vecini ne nad Srpkinjama.Bilo je silovanja i u Beogradu a i u Sumadiji.
Zlocin je zlocin i neopravdavam ga,ali daleko je od toga sto ti pises,da su silovali sve zivo.Pretjerujes.
Sovjeti su strogo kaznjavali silovanja,u velikom broju slucajeva zavrsavalo se streljanjem vojnika koji bi to uradio ili bi zavrsio na visegodisnjoj robiji.
Druga stvar,silovali su i Ameri,Francuzi i Englezi po Njemackoj ali i oni su surovo kaznjavali svoje vojnike koje bi otkrili ili uhvatili na dijelu.To kazu same Svabe,isto kazu i za Sovjete.
Ali kada se vec doticemo toga,ko je koga da ne kazem sta...treba se vratiti na pocetak svega.Sovjeti nisu poceli rat,rat su poceli Njemci a kasnije su im se jos pridruzile u tome vazalsk drzave i narodi poput Rumuna,Hrvata itd...Oni su prvi dosli na Sovjetsku zemlju i poceli da pale,ruse,unistavaju,pljackaju,siluju,otimaju...e pa sad zamislite ako mozete kako je onima kojima su tako stradali zena,dijete,majka,otac,sestra,brat itd...i kad takav sa oruzjem u ruci dodje na teritoriju gdje zivi narod koji mi je sve unistio i pobio za ocekivati je da ce da radi osveta.Ja ne opravdavam ni jedno silovanje sa bilo koje strane ali gospodo poceli ste rat,ucinili tolika zvijerstva i totalno unistili zemlju i ocekujete milost i fer vojske ciji ste narod istrebljivali na svakom koraku i to na najgnusnije nacine,nije realno.Rat je ?#@*&%!,kad rat krene,tu nema nevinih,udara se tamo gdje neprijatelja najvise boli,a to su civili i nejac.To je nazalost vidjeno i dokazano u svakom ratu.Ja sam to iskusio na svojoj kozi kada te tuku i avonom i artiljerijom i kad nema iz cega ne pucaju po tebi...po zenama,dijeci,starcima,pitas se zasto,zasto to rade,nemas oruzje,nemas nista sto predstavlja bilo kakvu prijetnju suprotnoj strani a oni biju,sakate,ubijaju..sta li rade tek kada uhvate zive,to je da umres od same pomisli na to u tom trenutku da i ne docekas zivog da te uhvate.Uzas,rat je dno ljudskog roda,to je dno i zadnje sto u ljudskim psihama moze da bude.Covijek tu prestaje biti ljudsko bice,on pada jos nize od same one najgore zivotinje koju mozete da zamislite.Sta je sve u stanju da uradi drugom covijeku,to jos ni jedan film,ni jedna televizija ne moze da opise,docara da se tako izrazim,toliki uzas i ?#@*&%!.Taj ?#@*&%! smrti u zraku,smrt smrdi,uzasno smrdi,nista ne smrdi tako kao smrt kada osjecate da je tu i da su to vasi zadnji trenutci a ne znate od cega ce te stradati,mozete od bilo cega.Potpuna nemoc i bespomocnost.