Marko: Vettelu se ne sviđa politika u Ferrariju

Post Reply
rajs41
Admin

Marko: Vettelu se ne sviđa politika u Ferrariju

Post by rajs41 » 30 Jun 2020, 11:06

Image
Prema rečima vodećeg čoveka Red Bulla, Nemac je izgubio poverenje u tim iz Maranela.

Dr Helmut Marko je pored Dr Marija Theissena bivšeg šefa BMW-a, uveo Sebastiana Vettela u svet Formule 1 sa kojim je osvojio četiri vozačke i isto toliko konstruktorskih titula. Sada, Nemac trenutno provodi svoju poslednju sezonu u Ferrariju pa tako imaće i dalje najveće ciljeve za uspeh.
“Njega nikada ne trebate da otpišete. Ali, ja imam utisak da Sebastian nema bolid da se nadmeće za titulu ove godine. Nadam se da grešim. Za uzbuđenje u Formuli 1 uvek je dobro da se bore više timova.” kazao je Marko.
On je dodao da je nije bio iznenađen kada je čuo odluku da Vettel napušta Ferrari na kraju sezone.
“Ne baš. To se spremalo nekoliko meseci. Mislim da je on nekako izgubio veru u Ferrari.”
Prema rečima vodećeg čoveka Red Bulla, pre nego što Vettel stvarno ode, Nemac bi trebalo da odigra sporednu ulogu u Ferrariju i tako podrži svog mlađeg timskog kolegu.
“Mislim da će biti tako, ali ne zbog toga što je Vettel stvarno veliki talenat. Ima puno politike oko Leclerca i Vettelu se to ne sviđa. On samo želi da vozi, pobeđuje na trkama i ne žali da troši energiju na tim sporednim stvarima. Nadam se da će mu Ferrari dati priliku da dokaže svoje sposobnosti i ove sezone.” dodao je Austrijanac.

Interceptor

Re: Marko: Vettelu se ne sviđa politika u Ferrariju

Post by Interceptor » 30 Jun 2020, 16:08

Pa ista ta "politika" je i njega gurala u prvi plan kako u RB tako i u Ferariju.Nešto nismo videli da mu se tada nije svidela "politika" tima.

fap

Post by fap » 30 Jun 2020, 18:37

Interceptor wrote:
30 Jun 2020, 16:08
Pa ista ta "politika" je i njega gurala u prvi plan kako u RB tako i u Ferariju.Nešto nismo videli da mu se tada nije svidela "politika" tima.
Pa kao sto si rekao dok je bio u prvom planu bilo mu ok kako vise nije bio u prvom planu manje mu se svidjala.Kako RB tako sada Ferrari.

AlexPb

Post by AlexPb » 30 Jun 2020, 19:29

Interceptor wrote:
30 Jun 2020, 16:08
http://www.novosti.rs/vesti/sport.297.h ... usao-gazde
Evo izjave Fetela nakon afere Multi 21. :D

rajs41
Admin

Post by rajs41 » 01 Jul 2020, 15:51

Marko sada ne odbacuje mogućnost Vettelovog povratka u Red Bull
Image
Još uvek nije poznata sudbina ovoga Nemca koji na kraju godine napušta Ferrari.

Kako je još u ranijem intervjuu Helmut Marko izjavio za Autobild da nije iznenađen činjenicom to što je Sebastian Vettel rešio da napusti Ferrari, jer prema njegovim rečima ključan faktor u ovoj igri jeste sama politika oko vozača tima iz Maranela.
Sa druge strane prvi čovek Red Bulla izrazio je žaljenje ako se Vettel bude odlučio da završi karijeru u najbržem cirkusu:
“Naravno da će to da bude veliki gubitak. Priče koju su bile vezane da bi Vettel mogao da vozi zajedno sa Hamiltonom u Mercedesu napravile su pravi zamljotres. Onda bi Sebastian morao da uzme godinu dana pauze kako bi imao bolje šanse za 2022.”
Ipak na pitanje novinara Autobilda da li je moguć Vettelov povratak u Red Bull, Helmut Marko je odgovorio:
“Mi imamo ugovore sa Maxom Verstappenom i Alexanderom Albonom. Za sada tako stoje stvari. Ali one se lako mogu promeniti u Formuli 1. Posle ove sezone, kada se ona bude završena, tada ćemo znati više.”

Post Reply