Mercedes promenio boje bolida u zadnji čas

zarko.s.
Admin

Mercedes promenio boje bolida u zadnji čas

Post by zarko.s. » 29 Jun 2020, 12:42

Image

Nemački tim je odlučio da modifikuje kolor šemu svog bolida u znak podrške raznolikosti i pokreta „Black Lives Matter“ koji je aktuelan prethodnih nedelja.

Najavljeno je da će Hamilton i Bottas promeniti izgled svojih kaciga.
„Ponosimo se našom kulturom i vrednostima. Cenimo doprinos svakog individualca i članovi našeg tima nam govore da je naš tim inkluzivan. Međutim, u našoj organizaciji svega 3% radne snage pripada manjinskim etničkim grupama, dok žene čine svega 12%. Ovakav nedostatak raznolikosti pokazuje da je neophodan novi pristup kako bi smo privukli talente iz svih sfera društva. Znamo da naš tim može da bude jači ako privučemo širu grupu ljudi i cilj nam je da to i ostvarimo svojim pozitivnim akcijama“, kaže se u saopštenju iz Mercedesa.
Mercedes će program raznolikosti i inkluzije pokrenuti pre kraja godine.

"Rasizam i diskriminacija nemaju mesta u modernom društvu, našem sportu i našem timu. Ovo je mišljenje koje dele svi u Mercedesu. Ali to nije dovoljno ako ne dignemo svoj glas. Želimo da iskoristimo svoj glas i našu globalnu platformu da skrenemo pažnju na poštovanje jednakosti. Zato će srebrne strele ove godine biti transformisane u crno kako bi smo pokazali da smo privrženi većoj raznolikosti unutar našeg tima i ovog sporta. Nećemo kriti naše nedostatke u ovoj oblasti, niti nedostatke napretka koji tek treba da napravimo“, izjavio je Toto Wolff.

rajs41
Admin

Re: Mercedes promenio boje bolida u zadnji čas

Post by rajs41 » 29 Jun 2020, 16:08

Hamilton ponosan na Mercedes zbog promene kolor šeme
Image
Nemački tim odlučio se da zameni svoje boje pred sam početak sezone.

Borba protiv rasizma u svetu porasla je na veći nivo posle smrti Georga Floyda, pa je tako i Lewis Hamilton rešeo da se uključi na svoj način. Na kraju i Mercedes je rešio da podrži ovu borbu zbog čega je tim promenio svoje boje.
“Bilo je jako bitno da prepoznao ovaj momenat kako bi na pravi način ove promene imale efekta. Ja sam lično imaja iskustva sa rasizmom u mom životu, kao i da sam video da su moji prijatelji i familija takođe imali takva iskustva, zbog čega ovo pričam iz srca i molim sve da se promene.” kazao je Hamilton. “Kada sam pričao sa Totom o mojim idejama šta mi kao tim možemo da dostignemo, ja sam mu reko da je bitno da ostanemo svi zajedno. Želim da se zahvalim Totu i UO Mercedesa na tome što su me saslušali i stvarno prepoznali moje iskustvo o ovome i strast da na kraju svi želimo da se poboljšamo.”

Dekio

Post by Dekio » 29 Jun 2020, 19:16

Svaka cast. Mogli su jedan beli jedan crni, ali ajde, ionako samo crnci su bitni, pederi, itd... samo oni rade parade, proteste i slicno.
“It's not who I am underneath, but what I do that defines me.”

Mercedes-AMG///

Post by Mercedes-AMG/// » 30 Jun 2020, 03:00

A jao, indijanci...

" Međutim, u našoj organizaciji svega 3% radne snage pripada manjinskim etničkim grupama, dok žene čine svega 12%. Ovakav nedostatak raznolikosti pokazuje da je neophodan novi pristup kako bi smo privukli talente iz svih sfera društva."
Siguran put u propast, kad umesto stručnosti biraš ljude po boji kože, polu itd...
The best or nothing - Gottlieb Daimler

Interceptor

Post by Interceptor » 30 Jun 2020, 16:11

Ma neće niko po tom kriterijumu birati sigurno već je momentalno "in" pričati i deklarativno se zalagati a sve ide po starom.

fap

Post by fap » 30 Jun 2020, 18:39

PA nije bas .
Prvo pametan potez.Sto neko rece usrecili Hamiltona a samim tim Hamilton sada ima i motiv vise da pobedjuje i bude najbolji.Po meni jako pametno.

AlexPb

Post by AlexPb » 30 Jun 2020, 19:17

fap wrote:
30 Jun 2020, 18:39
PA nije bas .
Prvo pametan potez.Sto neko rece usrecili Hamiltona a samim tim Hamilton sada ima i motiv vise da pobedjuje i bude najbolji.Po meni jako pametno.
Da se ocenjuju komentari, dao bih ti plus. :smajli_sa_pivom:

gjoko-mkd

Post by gjoko-mkd » 30 Jun 2020, 21:09

Razlika izmređu ružičastog i crnog Mercedesa na prvu trku pokazaće koliko su bili tačne infromacije da je Mercedes sve do polovinu prošle sezone imao probleme sa hlađenje motora, posebno ERs sistema, i da je to u nekoj meri sredinom sezone

verovatno nova rešenja Mercedesa ne bi mogli da se primene na stariju verziju bolida koji sada ima RP(Aston Martin), pa tako tamo gde je vazduh ređi, imaće manju brzinu

Interceptor

Post by Interceptor » 30 Jun 2020, 22:21

fap wrote:
30 Jun 2020, 18:39
PA nije bas .
Pa niko i nije rekao da je to loš potez samo i dalje mislim da to neće nikako uticati na strukturu zaposlenih u timu.To je prevashodno i najviše marketinški potez.

Sejo #95-2

Post by Sejo #95-2 » 30 Jun 2020, 23:26

Lepo je,ako bude samo iz gorenavedenih razloga.Ali,crna moze da sakrije mnogo toga.
"Što možeš sanjati, možeš i ostvariti." Enzo Ferrari

Post Reply