Hamilton: Gubitak titule iz 2007. me muči i dan danas

Post Reply
rajs41
Admin

Hamilton: Gubitak titule iz 2007. me muči i dan danas

Post by rajs41 » 28 Jun 2020, 11:20

Image
Britanski vozač imao je prilike da se bori za šampionat u svojoj prvoj sezoni.

Lewis Hamilton debitovao je 2007. u šampionatu Formule 1 zajedno sa timom McLarena. Već u prvoj trci je stigao do podijuma, u šestoj do svoje prve pobede a do kraja sezone imao je velike šanse da osvoji i vozačku titulu. Na predzadnjoj trci u Kini, Hamilton je imao prilike da završi posao, ali su on i tim napravili grešku što je rezultiralo da Britanac završi u pesku na ulazu u pitlejn.
“Izgubio sam titulu u Kini i to me muči i dan danas.” kazao je Hamilton na događaju koji je organizovao njihov sponzor Hewlett Packard. “Bio sam mlad i jako strog prema sebi. Možda i prestrog, jer kada sam grešio ja sam puno kažnjavao sam sebe i to nije bio produktivno. Bilo je teško prestati sa time, ali sam tokom godina naučio da uživam. Najvažnija stvar je da uživaš u onome što radiš. Mučenje samog sebe vam stvara dosta negativnosti.”
“Svake godine morate da razvijate sebe i što bolje upoznate telo i mentalitet. Otkrivate stvari koje vam bolje odgovaraju. Svake godine ja preispitam sezonu i vidim da niti jedna trka nije bila savršena. Na trkama na kojima puno naučiš su one na kojima nisi zabeležio pobedu ili ostvario dobar razultat.” dodao je vozač Mercedesa.

AlexPb

Re: Hamilton: Gubitak titule iz 2007. me muči i dan danas

Post by AlexPb » 28 Jun 2020, 19:13

Zato ti se vratila u 2008. godini.

fap

Post by fap » 28 Jun 2020, 19:17

Kako mu se vratila kad je pred poslednju trku bio vodeci u sampionatu.
2008 zasluzena titula .Ako je 2007 izgubio zbog gluposti 2008 potpuno zasluzeno.
Pa nije Masa vodio u sampionatu nego Hamilton.Njemu je bilo dovoljno 5 mesto dok je Masa morao da pobedi i da se nada nesreci Hamiltona.

AlexPb

Post by AlexPb » 28 Jun 2020, 19:51

fap wrote:
28 Jun 2020, 19:17
2008 zasluzena titula .Ako je 2007 izgubio zbog gluposti 2008 potpuno zasluzeno.
Pa nije Masa vodio u sampionatu nego Hamilton.Njemu je bilo dovoljno 5 mesto dok je Masa morao da pobedi i da se nada nesreci Hamiltona.
Mozemo to postaviti ovako : 2007 - Da Luis nije izleteo u Kini na ulasku u boks, uzeo bi titulu.
2008 - Da je Glok bio na intermedijum gumama, Luis ga nikad ne bi stigao i titula bi pripala Masi.
Ovde ne analiziram ceo sampionat, vec samo situacije koje su odlucile sampiona.

fap

Post by fap » 28 Jun 2020, 20:50

AlexPb wrote:
28 Jun 2020, 19:51
fap wrote:
28 Jun 2020, 19:17
Mozemo to postaviti ovako : 2007 - Da Luis nije izleteo u Kini na ulasku u boks, uzeo bi titulu.
2008 - Da je Glok bio na intermedijum gumama, Luis ga nikad ne bi stigao i titula bi pripala Masi.
Ovde ne analiziram ceo sampionat, vec samo situacije koje su odlucile sampiona.
Nije samo Kina 2007 Hamilton je i te sezone imao prednost posle Kine tj u poslednjoj trci.
Tako da je on izgubio taj sampionat a Kimi maestralno odvezao poslednje dve trke.
U 2008 nije pustio da se tako nesto ponovo dogodi.

iceman036
Inženjer

Post by iceman036 » 28 Jun 2020, 20:56

Hamiltonov sampionat je dobijen u Madjarskoj 2008. kao i u Singapuru te godine. Cak i FIA je kumovala da se situacija namesti sa onim belgijskim kermesom i bude kao 2007 - neizvesna do poslednje krivine. Tako je i bilo, plus Glok koji je dodatno zakuvao.
Fuji je pripao Alonsu, Kina Hamiltonu a Brazil Masi. I to po kisi, pa vi vidite koliko je Ferari bio dobar kada je Masa mogao po kisi da vozi dobro, kao i 2007. Fuji.

Lesa091

Post by Lesa091 » 29 Jun 2020, 09:13

Sta kaze, tokom godina je naucio da uziva a ne da se kaznjava. To verovatno od 2014 na ovamo... :D

A sto se tice 2007 - izgubio je titulu u Brazilu jer je preopteretio auto zbog pritiska koji je sebi stvorio nakon greske u Kini (slicno kao sto ga je preopteretio u Maleziji 2016 sa ciljem da mentalno unisti Rozberga pa preterao). Ovo mi je novi nacin gledanja nakon sto sam cuo Eurospoprt komentatore pre koju godinu na Nord24h. Kako su rekli nijedan mehanicki kvar nije samo do auta, vec i do nacina kako ga vozac tretira. Od tad sve kvarove motora/menjaca posmatram i kao krivicu vozaca.
2008 - ko god od dvojca da je uzeo titulu ne bi bilo nezasluzeno, e sad meni i dalje nije jasno kako trka koja je dokazano namestena moze da se racuna u ukupan plasman. Sto se Gloka tice, ne zanima me na gumama za suvo nije mogao nista, da je otisao na inter bio bi iza Luisa posle stajanja (mada ko zna kako je Luis vozio oprezno mozda bi ga i Glok obisao kao i Seb)
U svakom slucaju i bez 2 izgubljene titule ima 7 (8-ma blizu dogodine) tako da nema za cim da zali.

AlexPb

Post by AlexPb » 30 Jun 2020, 19:36

Lesa091 wrote:
29 Jun 2020, 09:13
Sta kaze, tokom godina je naucio da uziva a ne da se kaznjava. To verovatno od 2014 na ovamo... :D

A sto se tice 2007 - izgubio je titulu u Brazilu jer je preopteretio auto zbog pritiska koji je sebi stvorio nakon greske u Kini (slicno kao sto ga je preopteretio u Maleziji 2016 sa ciljem da mentalno unisti Rozberga pa preterao). Ovo mi je novi nacin gledanja nakon sto sam cuo Eurospoprt komentatore pre koju godinu na Nord24h. Kako su rekli nijedan mehanicki kvar nije samo do auta, vec i do nacina kako ga vozac tretira. Od tad sve kvarove motora/menjaca posmatram i kao krivicu vozaca.
2008 - ko god od dvojca da je uzeo titulu ne bi bilo nezasluzeno, e sad meni i dalje nije jasno kako trka koja je dokazano namestena moze da se racuna u ukupan plasman. Sto se Gloka tice, ne zanima me na gumama za suvo nije mogao nista, da je otisao na inter bio bi iza Luisa posle stajanja (mada ko zna kako je Luis vozio oprezno mozda bi ga i Glok obisao kao i Seb)
U svakom slucaju i bez 2 izgubljene titule ima 7 (8-ma blizu dogodine) tako da nema za cim da zali.
" Sta kaze, tokom godina je naucio da uziva a ne da se kaznjava. To verovatno od 2014 na ovamo... :D "
:D Iskljuci samo 2016. godinu. :smajli_sa_pivom:

Post Reply