Da li će Corona značajno uticati na ovogodišnji F1 kalendar

Post Reply
Centurion

Da li će Corona značajno uticati na ovogodišnji F1 kalendar

Post by Centurion » 10 Mar 2020, 23:45

Tema, ovih dana pod lupom

I na forumu je primjetna povećana rasprava povodom novog virusa, pa da imamo gdje polemisati, a sigurno da se jako počelo ticati i svima nama bitnog sporta. Trka u Kini već je odgođena, Bahrein je već najavio da neće dopustiti ulaz publici...
Čekamo, gledamo šta je iduća mjera. Nije da nije, činjenica da nije bezazleno. Opet, sa druge strane, opomenut činjenicama iz mog okruženja, neke stvari teško sklapam u glavi.
Eelem, kod mene troje oboljelih. Njihovi simptomi uopšte se nisu poklopili sa ovim što svjetsko zdravstvoo tvrdi. Ono, prvi muškarac imao je malo povišenu temperaturu, po zvaničnoj priči slučajno se javio u nadležnu službu. Inficirano njegovo dijete, supruga ne. Čudno. Ako znamo da su konstantno bili u dodiru, u porodičnoj kući...
Dalje, taj prvi oboljeli nema nikakve tegobe, mora proći period karantina, a osjeća se odlično.
Drugi oboljeli, Italija, osjeća se odlično. Karantin. Treća oboljela, ćerka ovog drugog, simptom su joj otkrili tek par dana nakon prvog testa, na drugom testu. Nema nikakve tegobe...
Meni čudno, vama, ne znam. Opet kažem. Možda, što su to mladi ljudi. Možda, što su na vrijeme prijavili bolest. Možda, nadleži da su baš odreagovali kako treba. Za ovih šest, sedam dana, tri slučaja...
Šta je onda u Italiji bre ???
Možda, tek slijedi ono najgore. Vjerovatno pošto je ovo manja sredina, pa je manje i slučajeva,u odnosu na Evropu.
Prijateljica je medicinski radnik, nedavno dolazila iz Njemačke. Veli, slučajeva ima, niko nije kritično, kamoli da umre ?!? Ono, ni pomena
o kritičnom stanju pacijenata, kamoli da umiru.

Centurion

Re: Da li će Corona značajno uticati na ovogodišnji F1 kalendar

Post by Centurion » 10 Mar 2020, 23:45

Zaboravih. Sad, da vidim šta vi mislite...

Dekio

Post by Dekio » 11 Mar 2020, 16:48

“It's not who I am underneath, but what I do that defines me.”

iceman036
Inženjer

Post by iceman036 » 11 Mar 2020, 17:53

Proglasena pandemija Korona virusa. Bice veselo sad....

TypeR

Post by TypeR » 11 Mar 2020, 18:57

Ајсмен, прочитао сам ово шта си написао и не треба ништа да те чуди ако се узме колективан имунитет. Кинези се јако мало ослањају на лекове већ на народну медицину, И као такви се теже разбољевају. Главна цака је у томе што се сматра у научним круговима да ово што је тестирано и потврђено оболело није ни 5 посто свих случајева јер многи прођу испод радара. Све иде на ту причу да је ово још једна фарса. Ми свакодневно у свој организам унесемо на хиљаде бактерија ал наш имунитет то решава. Ова тзв. корона се уопште не разликује од обичног грипа чак свака прехлада готово да спава у групу корона вируса. И зато, не знам да ли је ико приметио да у последњих месец дана овде у Београду масовно људи се жале на бол у грлу при устајању, кашаљ и малаксалост. То је та прича и то је та табу тема, само озбиљнији случајеви се користе за тестирање и медијску манипулацију осим ако не налете на случајно зараженог који је био у окружењу а он гле чуда има слабе симптоме готово никакве. То је тај фазон о коме се не говори а само погледајте берзе и светску економију, где је откривен вирус?
Поучени искуством не треба ништа да нас чуди сем да верујемо само када мало промислимо, а ја питам да ли знате неког прехлађеног кога су тестирали?
Image

TypeR

Post by TypeR » 11 Mar 2020, 19:04

Против чега се ми боримо када се сваки вирус највише шири док нема никаквих симптома а то је док се вирус не прими у особу тјст до 3 недеље у случају овог вируса, дакле ми правимо карантин за нешто што је до 3 недеље испред нас...
Image

fap

Post by fap » 11 Mar 2020, 19:10

Pa znas kako ti pricas to lepo zvuci al bez uvrede ne verujem bas da su u Italiji budale i da se tek tako izolovali.Ok ajde da se ne dize panika al otkazivanje sportskih dogadjaja i to na svetskom nivou ipak govore da ovo nije ni malo bezazleno.

maverick

Post by maverick » 11 Mar 2020, 22:37

Онај коме је имуни систем слаб, тај је простим речником најебао да извинете. Имам пријатеља, доктора радио је као епидемиолог 40 година на ВМА, сада је у пензији. Каже никако није овај вирус безазлен, неко га прележи као обичан грип, неко и нема тегобе, али многи их имају и као што се види смртност је велика бар када је реч о Италијанима. Кинези, нећемо сазнати колико их је отишло на онај свет, али не би они стављали градове у карантин, па их онако прали из зајебанције. Проблем је што он напада плућа и без респиратора оболелом нема лека. И најнормалније је да су деца најотпорнија, највећи проблем су старији од 60+ година, ако га добију капут.

Мој кум живи и ради као доктор у Хамбурку, јуче сам се чуо са њим. Каже његова болница купила 300 респиратора!!! Пази 300 респиратора и то један болница само,а Србија цела нема толико. Немци не раде ништа напамет, а ми овде лапрдамо јел опасан или није.

Иначе инкубација му је од 10-14 дана, после тога се јављају први симптоми....
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

AlexPb

Post by AlexPb » 15 Mar 2020, 00:57

maverick wrote:
11 Mar 2020, 22:37
Онај коме је имуни систем слаб, тај је простим речником најебао да извинете. Имам пријатеља, доктора радио је као епидемиолог 40 година на ВМА, сада је у пензији. Каже никако није овај вирус безазлен, неко га прележи као обичан грип, неко и нема тегобе, али многи их имају и као што се види смртност је велика бар када је реч о Италијанима. Кинези, нећемо сазнати колико их је отишло на онај свет, али не би они стављали градове у карантин, па их онако прали из зајебанције. Проблем је што он напада плућа и без респиратора оболелом нема лека. И најнормалније је да су деца најотпорнија, највећи проблем су старији од 60+ година, ако га добију капут.

Мој кум живи и ради као доктор у Хамбурку, јуче сам се чуо са њим. Каже његова болница купила 300 респиратора!!! Пази 300 респиратора и то један болница само,а Србија цела нема толико. Немци не раде ништа напамет, а ми овде лапрдамо јел опасан или није.

Иначе инкубација му је од 10-14 дана, после тога се јављају први симптоми....
Postoji cak prica da ce vise temperature ( preko 20 stepeni ) oslabiti virus, ali mi je nesto ta prica na klimavim nogama.

Dekio

Post by Dekio » 30 Mar 2020, 20:50

“It's not who I am underneath, but what I do that defines me.”

Post Reply