Formula 1 planira postavljanje karantina zbog korone virusa tokom trkačkih vikenda

Post Reply
rajs41
Admin

Formula 1 planira postavljanje karantina zbog korone virusa tokom trkačkih vikenda

Post by rajs41 » 10 Mar 2020, 10:47

Image
Organizatori šampionata preduzimaju ozbiljne mere u čilju sprečavanja ovog virusa.

U saopštenju koje je došlo od strane Formule 1 organizatori šampionata planiraju da uvedu određene postupke kako bi sprečili širenje korona virusa a kako bi se određene trke ipak održale. Posebni timovi stručnjaka biće raspoređeni na aerodromima, tranzitnim tačkama na samim stazama kako bi se zaštitilo osloblje i lakše upravljanje i vađenje sumnjivih slučajeva. Zbog toga promoteri na stazama postavljaće karatinske punktove.
Kina koja je najviše pogođena ovim virusom je za sada odložila domoćinstvo Formuli 1 dok je Bahrin objavio da će se trka održati bez prisustva publike.

KuleAs

Re: Formula 1 planira postavljanje karantina zbog korone virusa tokom trkačkih vikenda

Post by KuleAs » 10 Mar 2020, 15:14

Treba biti odgovoran prema sebi i drugima, ali napadi panike su sve veći. Panika i histerija uništava ovaj svet.

fap

Re: Formula 1 planira postavljanje karantina zbog korone virusa tokom trkačkih vikenda

Post by fap » 10 Mar 2020, 15:51

Ocigledno da virus nije bas bezazlen kako se to mnogi trude da prikazu.Ili su mozda svi ostali glupi a mi pametni.
Koliko vidi i UEFA razmatra odlaganje meceva lige sampiona .A stvarno i jeste glupo da se ljudi okupljaju ako je vec takv situacija sa virusom.

f-fan

Post by f-fan » 10 Mar 2020, 16:27

Meni deluje da zapravo rade sve što mogu da se virus ne širi dalje, možda nije toliko opasan ali to ne znači da ga treba ignorisati.
Malo mi je neozbiljno što kod nas nisu zabranjena okupljanja... To se zabranjuje preventivno a ne kada zagusti. Ljudi, kod nas i generalno, nisu uvek baš savesni, putuju okolo, idu gde ima dosta ljudi, ne paze se. Kolega je u poslednjih mesec dana putovao u dve zemlje, malo neodgovorno jer nije samo ugrožen taj koji putuje već i svi oko njega.

Videćemo kako će uticati na šampionat
"Sebastian Vettel you are the world champion!" - Horner, C. (2010)

Zoran84

Post by Zoran84 » 10 Mar 2020, 17:03

fap wrote:
10 Mar 2020, 15:51
Ocigledno da virus nije bas bezazlen kako se to mnogi trude da prikazu.Ili su mozda svi ostali glupi a mi pametni.
Koliko vidi i UEFA razmatra odlaganje meceva lige sampiona .A stvarno i jeste glupo da se ljudi okupljaju ako je vec takv situacija sa virusom.
Pisali smo vec o tome.Nema potrebe da se ponavljamo.Oprez da,a ova panika nikako ne.Imate decka od 25 godina koji je umro od obicnog gripa.Plus ko zna koliko starijih i inficiranih.I par slucajeva korona virusa,sa jako blagim simptomima.Sta je opasnije vidite sami.Da je tako kao sto oni pricaju u zdravstvu nas odavno nebi bilo.Pa u koliko zemalja nema niti jednog slucaja

Centurion

Post by Centurion » 10 Mar 2020, 23:33

Sigurno je ot, ali moram, kad pišete... ono, moram reći. Kod mene, u BL, tri zaražena, uglavnom su dva stigla iz Italije. Međutim, uopšte nisu životno ugroženi, niti imaju kakve komplikacije. Mali je to grad, sve se relativno brzo sazna. Trećoj djevojci jedva su otkrili simptome. Znači, bez životne opasnosti. Moraju u karantinu provesti 14 dana, po pravilu.
Zato, nisam pametan, od čega u Italiji toliko ljudi pomrije bre ?!?
Dali možda, što su ovo mlađi ljudi. Ili, što je zaraza otkrivena na vrijeme... Ne znam.

Dekio

Post by Dekio » 11 Mar 2020, 12:12

Zato sto je u Italiji puno vise ljudi, koji nisu bili svesni da su inficirani i jos toliko koji su bili svesni da su inficirani, ali svejedno su sirili zarazu napolju. Kod nas je bila jedna zarazena, prijavila se, odmah su je stavili u karantin i sve je bilo ok. E kulminacija je nastala prekjuce kad je direktorka jednom odelenju u skoplju, zarazena dolazila na posao 5 dana. Ona sada je zarazila jos jedno 200 ljudi, koji za sada neznaju da su zarazeni, koliko jos ce oni zaraziti i tako nastaje jedan lanac kome bog zna kad je kraj. E sad ko je najpogodeniji? Pa oni ljudi koji imaju nekih zdravstvenih problema, ostalima ce to biti obican grip.
“It's not who I am underneath, but what I do that defines me.”

Post Reply