Hamilton se ove godine dva puta susreo sa Eklanom i Pierom Ferrarijem?

rajs41
Admin

Hamilton se ove godine dva puta susreo sa Eklanom i Pierom Ferrarijem?

Post by rajs41 » 02 Dec 2019, 22:19

Image
Već tokom vikenda u Abu Dabiju spominje se mogućnost da aktuelni šampion za dve godine promeni sredinu.

Prvo je italijanska Gazzetta dello Sport prenela informaciju da je Lewis Hamilton već razgovarao sa Ferrarijevim perdsednikom Johnom Elkannom o možda mogućem prelasku vozača Mercedesa u Maranelo. Sa druge strane i Mattia Binotto izjavio je da je veoma zadovoljan činjenicom da je aktuelni šampion slobodan već za 2021.
“Mislim da je ovo pravi kompliment koji sam dobio od Ferrarija za 13 godina.” kazao je Hamilton. “Ja se iskreno i ne sećam kada su mene oni nekad pomenuli, pa im se tako zahvaljujem. Ovo ništa ne znači, sve su ovo razgovori.”
Sa druge strane spominje se činjenica da je Mercedes smanjio troškove za svoju F1 organizaciju kao i da bi Toto Wolff uskoro mogao da postane i prvi čovek šampionata.

rajs41
Admin

Re: Hamilton se ove godine dva puta susreo sa Eklanom i Pierom Ferrarijem?

Post by rajs41 » 02 Dec 2019, 22:46

Wolff: 25% su šanse da Hamilton pređe u Ferrari
Image
Prvi čovek Mercedesa veruje da postoji samo 25% mogućnosti da aktuelni šampion promeni tim na kraju naredne sezone.

Lewis Hamilton trenutno ima važeći ugovor sa Mercedesom sve do kraja 2020. godine, pa se tako očekuje da Britanac uskoro započne razgovore u vezi svoje budućnosti, ako oni već nisu ni započeti. Toto Wolff veruje da on može da idalje zadrži svog vozača u timu koji je došao još 2013. godine.
“Ako me pitate, moje šanse da on ostane sa nama su 75%.” kazao je Wolff za BBC. “Dajem vam ovaj broj jer realno mislim da je to prava procena stvari sa obe strane. Ali, imamo i tih 25% koje nisu u našoj kontroli. Videćemo kako će se odvijati narednih par meseci. Mi smo veoma otvoreno pričali o Ferrariju i šta oni kao brend predstavljaju. Sa druge strane sve dok mi uspevamo da proizvedemo brz bolid i jak motor mi ćemo moći da odlučujemo ko će ih voziti. Nema sumnje da je Lewis prioritet, ali najvažnija stvar je da je bolid najbolji.”

Deadpool

Post by Deadpool » 03 Dec 2019, 06:39

Mislim da u ovakovom Ferariju on nema šta da traži.Osim ako je mazohista :roll:
Dogodine u Montrealu ;-)

djdragan

Post by djdragan » 03 Dec 2019, 08:09

To je sve jedna velika nepoznanica.
Ako Ferari sledece godine najzad bude jak opet nije laka odluka jer vec sledecu sezonu se karte mesaju i ko zna kakav ce ko da bude. Nikome kome sledece godine istice ugovor nece biti lako doneti odluku gde dalje, ni vozacima ni timovima.

Deadpool

Post by Deadpool » 03 Dec 2019, 09:08

Срео се са њима,онако необавезно.Попио капућино и нешто наб'о на чачакалицу.Богат тим,има се-може се.Луд је ако сада оде тамо.Можда пред крај каријере на сезону-две да се мало поткожи добром платом и да се каже да је возио за све врхунске тимове.И то само АКО мерц не буде оно што је сада.Овако мало долче вита и да новинари имају шта да пишу.Хам тролчина :lol:
Dogodine u Montrealu ;-)

Mercedes-AMG///

Post by Mercedes-AMG/// » 03 Dec 2019, 09:33

Baš tako Deadpool.
Po meni je ta mogućnost jedino ako bi Merc izašao iz šampionata.
Lujo je već rekao da gleda šta će Toto, pošto i Toto "gleda" opcije.
Ako svi oni "gledaju opcije", onda moguće.
Ipak, onih 75% ukazuju da planiraju i dalje da ostanu.
A što se Luje tiče, trebao bi da zna onu, tim koji dobija se ne menja. :D
The best or nothing - Gottlieb Daimler

Deadpool

Post by Deadpool » 03 Dec 2019, 09:50

Ma kojih 75%? 100! Samo da se dogovore oko sume i to je to.
Dogodine u Montrealu ;-)

Mercedes-AMG///

Post by Mercedes-AMG/// » 03 Dec 2019, 09:54

Pa realno, ako Merc ostaje u šampionatu, pitanje će biti samo da li da mu isplate u četvrtak ili u petak lovu. :D
The best or nothing - Gottlieb Daimler

f-fan

Post by f-fan » 03 Dec 2019, 10:22

25% su šanse da pređe a 100% šanse da ostane
"Sebastian Vettel you are the world champion!" - Horner, C. (2010)

Lesa091

Post by Lesa091 » 03 Dec 2019, 10:54

Posto se spomenula i mogucnost Toto-vog prelaska u Ferari: ovih 75% moze da se odnosi da Luis ostane sa Toto-om, samo se tim menja. :lol: Mada se nadam da tako nece biti. Realnost je da je sledeca sezona lomljenje karijere za Leklera i Maksa: Ferari mora da prestane samounistenje, a RB-Honda moraju da pronadju poslednji korak do vrha. Nazalost to znaci da ce pocetak sezone verovatno biti kao i ove, tako da od borbe za titulu nema nista. A posle toga, AKO nadam se oba tima uspesno odrade zadatke imamo top RB-Ferari i Meklaren (koji ostaje glavni Merc tim nakon odlaska Mercedesa) u 2021. Luis se vraca na pocetak, pored Norisa/Sainca (i tu ce da bude svega sledece godine kolko god pricali o dobrim odnosima oni), Fetel ce verovatno nastaviti sa Ferarijem ili ce da dovedu Botu za siguran broj 2. Albon u sledecoj sezoni mora da pokaze da moze da prati Maksa ili da bar bude na nivou Barikela/Botasa.

Naravno, sada sledi 2 meseca tracarenja i poneka bombica. Onda pred-sezonska testiranja sa Ferarijem oko pola sekunde ispred, pa mesec dana pisanja kako nas ocekuje neverovatna sezona, kako mladi prete matorima da preuzmu vrh, bla bla bla. I posle toga imamo Australiju, petak "nema nista od Merca", subota "nisu jos za baciti ali Ferari ima bolji auto", nedelja "gotova sezona, 7 za redom" :D Zvuci poznato, ma jok :lol:

P.S. Sve iznad napisano je moje licno misljenje, ne menjam nicije mizljenje niti ocekujem da se neko slozi. :smajli_sa_pivom:

Post Reply