VN Velike Britanije 12.-14.07.2019.

Post Reply
rajs41
Admin

Re: VN Velike Britanije 12.-14.07.2019.

Post by rajs41 » 13 Jul 2019, 20:09

Alfa Romeo nije imala dovoljno brzine na kvalifikacijama na Silverstonu
Image
Vozači ovog tima nisu uspela da se plasiraju u završnu rundu.

“Da budem iskren, to nije ono što sam očekivao, ali ja više nisam imao brzine u bolidu. Sve u svemu ovo je težak vikend za nas, nije bilo lako sve spojiti. Svi me pitaju da li je slobodan izbor guma sada prednost, ali kako je to mogu da znam? Videćemo sutra.” – kazao je Kimi Raikkonen – 12. mesto.
“Frustrirajuće je što sam propustio Q3 danas i to za samo jednu desetinku. Bio sam srećan mojim krugom u Q2 sve do poslednje krivine kada sam napravio malu grešku. Kada su razlike ovako male i mala greška onda postane velika. Nadam se da ćemo imati dobru trku. Moramo da uzmemo pozitivne stvari i da sa slobodnim izborom guma izaberemo bolju startegiju za trku. Nadam se da možemo do poena.” izjavio je Antonio Giovinazzi. – 11. mesto.

rajs41
Admin

Post by rajs41 » 13 Jul 2019, 20:23

Loš dan za Haas na kvalifikacijama na VN Velike Britanije
Image
Vozači američkog tima nisu imala tempa na današnjoj borbi za startne pozicije.

“Frustriran sam kvalifikacijama. Imali smo Q3 u našim rukama, bolid je bio dobar. U Q2 je nešto bilo loše sa našim setovima guma. U prvom krugu sam za 1.2 sekunde bio sporiji i nisam imao prijanjanja. Nisam imao tempa i nisam mogao da ponovim krug iz Q1. Koristili smo podešavanje iz Australije i ovaj paket je dosta dobar. Ovako bolid bolje radi sa manje prijanjanja. Sada moramo da analiziramo podatke i uvidmo razlike sa različitih podešavanja.” kazao je Romain Grosjean – 14. mesto.
“Teško mi je što nisam imao tempa. Nismo bili dovoljno jaki da bi se borili sa ostatkom grida. Izgubio sam na tempu i ne mogu da vam objasnim zbog čega. Falilo mi je prijanjanje na prednjem delu, pokušao sam da promennama rešimo ovaj problem ali sve je otišlo na drugu stranu. Ceo vikend pokušavam da shvatimo šta se dešava.” – dodao je Kevin Magnussen – 16. mesto.

rajs41
Admin

Post by rajs41 » 13 Jul 2019, 20:37

Racing Point: Ne znamo zbog čega smo ostali bez tempa
Image
Samo je Sergio Perez uspeo da se plasira u Q2 dva deo na kvalifikacijama.

“Nije ovo bila laka kvalifikaciona sesija za nas, pa ovo nije rezultat koji smo želeli. Balans bolida je dobar, ali nisamo uspeli da spojimo najbrže sektore na stazi. Mislili smo da ćemo biti bolji nego juče pa zbog toga moramo da vidimo zbog čega se to nije desilo. Želeli smo da se borimo za Q3, jer nam jako puno trebaju poeni. Nećemo odustati jer nikada ne znate šta se može desiti na trci.” kazao je Sergio Perez – 15. mesto.
“Danas su razlike bile veoma male. Jedna desetinka je puno značila u prolazu za Q2. Kada smo pogledali podatke posle sesije, videli smo gde gubimo na vremenu kao i da je ceo grid veoma blizak i sužen. Ovo je frustrirajuće ali se nadam da ćemo na samoj trci pokazati više. Nije lako startovati sa začelja, ali trka je dosta duga.” dodao je Lance Stroll – 18. mesto.

Mercedes-AMG///

Post by Mercedes-AMG/// » 13 Jul 2019, 21:30

Uz zanosenje u poslednjoj krivini...
Od pocetka mi krug ne deluje brzo, tj utisak da moze brze, mada najlakse je od spolja reći.
Ali definitivno uz zanosenje pred pravac, moglo je bar 3 desetinke brze, mozda i pola sek, jer i sam
Valteri kaze da nije bio idealan krug.
The best or nothing - Gottlieb Daimler

rajs41
Admin

Post by rajs41 » 14 Jul 2019, 10:32

Pirelli predlaže taktiku sa dva zaustavljanja za VN Velike Britanije
Image
Italijanski proizođač ujedno je odbacio mogućnost da se trka odradi sa jednim zaustavljanjem.

Već u drugom delu kvalifikacijama videli smo da će taktika između vodećih timova biti drugačija, jer su se vozači Mercedesa odlučili da krenu sa medijum gumom dok je Ferrari izabrao da startuje sa mekom komponentom. Zbog toga, Pirelli sugeriše da će ovoga puta najbrža taktika biti sa sa dva zaustavljanja a za one koji startuju sa mekom gumom predlaže se prvi servis oko 13 kruga, onda još jedan isti stint sa istom komponentom još narednih 13 krugova, kada bi se stavio tvrd pneumatik sa kojim bi se završila trka.
Druga alternativa jeste da se krene sa medijim gumom u prvih 15 krugova, uzme meka komponenta u narednih 13 a trka bi se takođe zvaršila na tvrdoj gumi. Pirelli ne odbacuje mogućnost da se vide čak i tri zaustavljanja ukoliko je degradacija mekih guma veća nego što se očekuje a to bi izgledalo ovako: meka u prvih osam krugova, meka u narednih 11, opet meka za novih 11 krugova i do kraja sa tvrdom gumom. U prvih deset vozača samo vozači Merecdesa i Red Bulla krenuće sa medijum gumom, dok će Ferrari i ostali koristiti meki pneumatik. Evolucija staze je dosta velika i to će biti bitan faktor, pre svega zbog nove podloge.
Presotali setovi guma za VN Velike Britanije:

maverick

Post by maverick » 14 Jul 2019, 11:52

Сер Френк Вилијамс, Луис и вожња за памћење...
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

AlexPb

Post by AlexPb » 14 Jul 2019, 12:19

maverick wrote:
14 Jul 2019, 11:52

Сер Френк Вилијамс, Луис и вожња за памћење...
Ne znam koliko je Ser Frenk uzivao u prvom krugu, ali mu je drugi definitivno prijao. :D

AlexPb

Post by AlexPb » 14 Jul 2019, 12:23

Kakva je fora u pitanju? Sta je Rikardo izvalio, pa Lando samo sto se ne ugusi od smeha? :D

maverick

Post by maverick » 14 Jul 2019, 13:46

Zajebavao Luisa za bradu, kako ima slabu...dalje necu da laprdam, ko zna englis taj sve razume...
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Mercedes-AMG///

Post by Mercedes-AMG/// » 14 Jul 2019, 14:33

Zezao se sa Norisom koliko je mlad, da li su mu porasle stidne dlake.
The best or nothing - Gottlieb Daimler

Post Reply