Binotto: Ceo koncept bolida je možda pogrešan

maverick

Re: Binotto: Ceo koncept bolida je možda pogrešan

Post by maverick » 15 May 2019, 20:10

Управо тако, мечка је направила заокрет за 180 степени у концепту у одосу на прошлу сезону, нарпавила ауто који једе кривине, са већ одличним мотором који су таман толко унапредили да има потребне перформансе...Ова мечка је РБ на стероидима, тачније РБ би тако изгелдао из прошлих сезона да су имали мечкин мотор под поклопцем... И да, највећи ударац прошле сезоне доживео је Ферари када је Маркионе изненада преминуо, јер су тада кола кренула низ брдо и то озбиљно. А кап је прелила чашу када су сменили Аривабенеа и друга тумбања у тиму...
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Jaguar F1

Post by Jaguar F1 » 16 May 2019, 08:14

Pročitao sam sjajan komentar danas koji potpuno objašnjava Mercovu dominaciju.
They (FIA) solved all Mercedes issues with the 2019. rules and got rid of all Red Bull's and Ferrari's advantages.
:mrgreen:
To je to, ništa više ne treba dodati. :)

fap

Post by fap » 16 May 2019, 08:25

Jaguar F1 wrote:
16 May 2019, 08:14
They (FIA) solved all Mercedes issues with the 2019. rules and got rid of all Red Bull's and Ferrari's advantages.
Pa.ti si postao paranoican za sve ti Merc kriv😁

MosquitoSlayer

Post by MosquitoSlayer » 16 May 2019, 09:28

DzonyDLG wrote:
15 May 2019, 15:31
Ja ipak mislim da je Ferarijeva greska bila to sto su potcenili Mercedes. Sigurno su ocekivali da ce Mercedes nastaviti sa evolucijom koncepta bolida iz 2017. i 2018. godine, videli pri tome da su po snazi motora jako blizu Mercedesu i odlucili da za 2019. krenu putem smanjivanja DF-a i prijanjanja da bi na pravcima mogli da se suprotstave bez da moraju da opterecuju motor previse, da ne bi morali da brinu o pouzdanosti. Tu su se grdno prevarili, Mercedes je video da je vrag odneo salu i lepo su zasukli rukave, napravili jos efikasniji motor koji je jos snazniji i stedljiviji taman toliko da bez nekog velikog opterecenja moze da bude egal sa Ferarijem na pravcima a Alison i kompanija su dobili zadatak da naprave sasiju koja ce da klizi kroz krivine sto su i uradili. Ferariju sada ponovo trebaju ogromna unapredjenja motora da bi se suprotstavili Mercedesu sto su i pokusali u Spaniji sa novom specifikacijom ali dzabe. Od ove sezone mogu da se pozdrave, za sta direktnu odgovornost snosi Binoto ma koliko ga ja podrzavao kao odlicnog inzenjera. I da, Ajs je u pravu, sve je krenulo tumbanjem vodecih u Ferariju, Markione je sve drzao pod kontrolom i licno mislim da bi Ferari bio sampion 2018. da Markione nije iznenada preminuo. Ovako cemo sada cekati jos koju sezonu da ponovo sve dodje na svoje mesto.
To bi imalo smisla da razvoj bolida ne traje jedno 18 meseci... Sam Toto je reko da bi bili potrebni meseci kad bi rešili da usvoje koncept prednjeg krila kao kod Ferarija. Tako da je ovaj koncept kod Ferarija usvojen dok je Markione bio živ. Više Ferari ima organizacionih problema nego sa bolidom. Vidi se i po Fetelu kako nema energije, neke stvari bi morao da rešava mnogo lakše.
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima, čovek oseti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem…

MosquitoSlayer

Post by MosquitoSlayer » 16 May 2019, 09:30

Naravno, pričamo o konceptu Ferarija jer su oni viđeni kao najveća 'pretnja' Mercedesu. Ako se RB konsoliduje sa motorom eto nam Ferarija na 3. mestu zakucan.
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima, čovek oseti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem…

Ukizaminje

Post by Ukizaminje » 16 May 2019, 09:42

Vremenom ce postati jasnije da nije Fetel kriv za ovo. Pogledajte samo kako su pogubljeni inzenjeri i svi iz tima kad pricaju preko radija. Eeeeej pa tebi tvoj kako sam kazes prvi vozac, iskusniji, sampion kaze hocu da menjamo gume po cenu da budem u guzvi i ti ga drzis jos na unistenim gumama, milion situacija je bilo kada je tim trebalo da stane iza njega pa i u Nemackoj prosle godine ne znam sta su glumili sa Kimijem kada je vec bilo jasno ko se bori za titulu, mozda bi izbegli kasniji pritisak i izletanje sa staze ili Monza gde je slipstream sve ti gurnes prvo Fetela pa onda Kimija i Kimi uzme pol umesto Fetela koji je taman bio vracao formu posle Belgije i dobijes ovo sad sampiona bez samopouzdanja i neiskusnog talenta kome takodje stalno srozavas samopouzdanje naredbama i jos pritom ih ne izvedes kako treba. Jedini Ferarijev problem je u garazi ne u vozacima.
Racing or ping pong

Jaguar F1

Post by Jaguar F1 » 16 May 2019, 09:51

fap wrote:
16 May 2019, 08:25
Jaguar F1 wrote:
Pa.ti si postao paranoican za sve ti Merc kriv😁
Ne Merc nego FIA. :lol:

iceman036
Inženjer

Post by iceman036 » 16 May 2019, 13:54

MosquitoSlayer wrote:
16 May 2019, 09:28
DzonyDLG wrote:
15 May 2019, 15:31
Ja ipak mislim da je Ferarijeva greska bila to sto su potcenili Mercedes. Sigurno su ocekivali da ce Mercedes nastaviti sa evolucijom koncepta bolida iz 2017. i 2018. godine, videli pri tome da su po snazi motora jako blizu Mercedesu i odlucili da za 2019. krenu putem smanjivanja DF-a i prijanjanja da bi na pravcima mogli da se suprotstave bez da moraju da opterecuju motor previse, da ne bi morali da brinu o pouzdanosti. Tu su se grdno prevarili, Mercedes je video da je vrag odneo salu i lepo su zasukli rukave, napravili jos efikasniji motor koji je jos snazniji i stedljiviji taman toliko da bez nekog velikog opterecenja moze da bude egal sa Ferarijem na pravcima a Alison i kompanija su dobili zadatak da naprave sasiju koja ce da klizi kroz krivine sto su i uradili. Ferariju sada ponovo trebaju ogromna unapredjenja motora da bi se suprotstavili Mercedesu sto su i pokusali u Spaniji sa novom specifikacijom ali dzabe. Od ove sezone mogu da se pozdrave, za sta direktnu odgovornost snosi Binoto ma koliko ga ja podrzavao kao odlicnog inzenjera. I da, Ajs je u pravu, sve je krenulo tumbanjem vodecih u Ferariju, Markione je sve drzao pod kontrolom i licno mislim da bi Ferari bio sampion 2018. da Markione nije iznenada preminuo. Ovako cemo sada cekati jos koju sezonu da ponovo sve dodje na svoje mesto.
To bi imalo smisla da razvoj bolida ne traje jedno 18 meseci... Sam Toto je reko da bi bili potrebni meseci kad bi rešili da usvoje koncept prednjeg krila kao kod Ferarija. Tako da je ovaj koncept kod Ferarija usvojen dok je Markione bio živ. Više Ferari ima organizacionih problema nego sa bolidom. Vidi se i po Fetelu kako nema energije, neke stvari bi morao da rešava mnogo lakše.
Mislim da Ferariju je bilo presudno sto je tim pre 18 meseci vec poceo da se klima pa tako je Binoto izgleda vise mislio na fotelju nego li na bolid, a da je koncpet pogresan, pa jeste i to je neminovno. Od koncepta bolida do koncepta tima. Mada mi i dalje nije najjasnije kako je Mik Sumaher bio 2. na testu u Bahreinu sa ovakvim autom. I da, kada je neki jubilej, Ferari nikada ne napravi bolid kako treba :)

maverick

Post by maverick » 16 May 2019, 20:44

Jaguar F1 wrote:
Еј бре то су швабе, људи...нису то неки жабари....'54/'55 сезона, шта су радили свима од реда...газили...сада исто то раде и не мисле да се заустављају...

Ферарију требају људи који нис ЖААБРИ, да би исти био успешан, јер другачије не иде...покушајте Тотоа да доведете 2021. године, има ферари да постане предомианнтан, са овим тимом не идееее....
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Lesa091

Post by Lesa091 » 17 May 2019, 09:00

maverick wrote:
16 May 2019, 20:44
Jaguar F1 wrote:
Еј бре то су швабе, људи...нису то неки жабари....'54/'55 сезона, шта су радили свима од реда...газили...сада исто то раде и не мисле да се заустављају...

Ферарију требају људи који нис ЖААБРИ, да би исти био успешан, јер другачије не иде...покушајте Тотоа да доведете 2021. године, има ферари да постане предомианнтан, са овим тимом не идееее....
Ne spori niko da Merc radi odlican posao, ali pre njih su odlican posao radili i RB i Ferari, itd. I to bez Nemaca. Spomenuti komentar je prilicno na mestu, jer su sva pravila ranije donosena sa ciljem da se zaustave Ferari/RB, a sad to nije slucaj. Nego se tura prica "dajte pravila da poboljsamo trkanje" (koje je maltene isto lose zadnjih 30 godina).

Post Reply