Sedam timova preti tužbom zbog tajnog sporazuma između FIA-e i Ferrarija

AlexPb

Re: Sedam timova preti tužbom zbog tajnog sporazuma između FIA-e i Ferrarija

Post by AlexPb » 05 Mar 2020, 13:53

“Ovoga puta smo u ovu kampanju ušli na predlog Mercedesa. Sledećeg puta mi ćemo to uraditi na naš način.” Sta li je pod ovim "naš način " hteo da kaze gospodin Marko? :D

fap

Post by fap » 05 Mar 2020, 15:07

Zajedno.u kampanju protiv prevaranta.
Zasto da budu osteceni ako su ovi varali .To da se jednom digne glas protiv tajnih nagodbi.

rajs41
Admin

Post by rajs41 » 05 Mar 2020, 16:52

FIA nije bila potpuno sigurana na koji način radi Ferrarijev motor
Image
Vladajuće telo odgovorilo je na pismo sedam timova koji su zahtevali da detalje o dogovoru između njih i italijanskog tima.

FIA je posle istrage izjavila da nije bilo u potpunosti zadovoljna načinom na koji radi Ferrarijev agregat, ali da zbog same složenosti nije mogla da dokaže da li je bilo kršenja pravila. Mercedes, Red Bull, McLaren, Renault, Alpha Tauri, Racing Point i Williams zahtevali su da znaju sve detalje između dogovora FIA i Ferrarija i specifikacije pogonske jedinice koja je korišćena prošle godine.
“Detaljnom analizom koja je uređena tokom 2019. sezone podigle su sumnje da Ferrarijeva pogonska jedinica nije radila u operativnim marginama koje su zahtevali FIA-ni propisi. Ferrari se suprotstavio ovim sumnjama i ponovila da je njihov agregat uvek radio u skladu sa pravilima. FIA nije bila u potpunosti zadovoljna ali je odlučila da ne krene sa daljom akcijom jer oni zbog kompleksnosti slučaja neće doneti dokaze koje bi dokazali suprotno. Da bi se izbegle negativne posedice koje bi druge strane mogle proizvesti u ovom neizvesnom postupku a u najboljem interesu za šampionat, FIA je u skladu sa svojim pravilnikom i disciplinkom sudom rešila da napravi efektivnu nagodbu sa Ferrarijem u pogledu daljeg funkcionisanja. Ova vrsta spotazuma je pravni alat koja je poznata komponenta i u drugom parvnim sporovima. FIA će preduzeti sve potrebne mere kako bi zaštitila ovaj sport i njegovu ulogu kao regulatora Svetskog prvenstva Formule 1.” pisalo je u saopštenju FIA-e.

fap

Post by fap » 05 Mar 2020, 16:55

Ili je mozda Ferrari opet pretio vetom.Nisu dokazali da je ilegalan a nisu ni da je legalan .Da mora da u FIA rade sarlatani.
Bas me interesuje reakcija timova na ovu smejuriju

Interceptor

Post by Interceptor » 05 Mar 2020, 17:18

Ako nisu dokazali jer nema načina da se ti dokazi skupe što zbog nedostatka senzora što zbog pravilnika o skupljanju podataka onda ovi nisu varali jer verovatno to nije dovoljno regulisano.Sve su to samo nagadjanja a sve mi smrdi da FIA prikriva svoju nesposobnost i rupe u pravilima.Meni više smrdi objašnjenje za Mercedesov volan koji će 2021-biti nebezbedan

iceman036
Inženjer

Post by iceman036 » 05 Mar 2020, 21:24

Mnogo me ovo podseca na aferu sa Benetonom i TC sistemom.

Zoran84

Post by Zoran84 » 05 Mar 2020, 22:38

Opet nema odgovara na pitanje jesu varali ili nisu varali.Prosto da ili ne?Ili ipak nije tako prosto?I opet se vracamo na sporazum.Sporazum o cemu?I da niko drugi ne zna detalje.Znaci li to da je Ferari dao casnu rec,da ako je varao,nece vise?

djdragan

Post by djdragan » 06 Mar 2020, 08:49

Lepo kazu da nisu mogli da dokazu da je bilo sta nelegalno. Isto tako je bilo i pretprosle sezone sa baterijama.
Tamo prosto sede nedovoljno kvalifikovani ljudi, da ne budem grublji sa kvalifikacijama!

Ovo kako ipak nisu zadovoljni radom pogonske jedinice je debilizam na kvadrat. Imas pravila, imas procedure, imas merenja svega i svacega, sve je u redu ali ti ipak nisi zadovoljan!?
Ocigledno su u problemu da kazu Mercedesu i RB kako je motor legalan pa su resili da zamute vodu da bi Merc a pre svega RB i dalje mogli da love u mutnom.

O kakvo bi bilo lepo da se ispostavi da se Ferari zezao sa brzinom na testiranjima i da ih pojede na par prvih trka.
A mnogo ima naznaka da su oni ipak najvise skrivali brzinu.

Kakvo bi to tek ludilo izazvalo, mislim da bi u RB bilo mrtvih jer oni sebe vide vise nego ozbiljnog konkurenta za titulu, bar vozacku.

zamlatuljko

Post by zamlatuljko » 06 Mar 2020, 10:51

iceman036 wrote:
05 Mar 2020, 21:24
Mnogo me ovo podseca na aferu sa Benetonom i TC sistemom.
Dva puta nista = nista ,crva nije ni bilo :D
Image

Post Reply