Testiranje 2020. Barselona 26.-28.02.2020.

Post Reply
rajs41
Admin

Re: Testiranje 2020. Barselona 26.-28.02.2020.

Post by rajs41 » 27 Feb 2020, 18:34

Vettel najbrži na petom danu testa dok je Hamilton imao problema sa motorom
Image
Italijanski tim po prvi put na testiranjima imao je najbolje vreme na kraju dana.

Ferrari se ovoga puta sa Vettelom fokusirao na rad na dužim stintovima i setupa pre svega tokom jutra, da bi se nešto kasnije nemački vozač odlučio da proba i C5 najmekšu komponentu. Tako je Sebastian Vettel zabeležio najbolje vreme dana od 1m16.841s ali je pritom imao i jedno okretanje na petoj krivini. Iza njega našao se Pierre Gasly koji jedan od šest vozača koji su zabeležili više od 100 krugova.
Lance Stroll nastavio je sa dobrim vožnjama sa svojim Racing Pointom, pa je tako veoma lako bio treći, jer je on ima zaostatak od oko 3 desetinke za Vettelovim vremenom a koristio je C3 gumu. Pored njega bio je i Nicholas Latifi a Kanađanin je bio najvredniji na stazi jer je okrenuo 160 krugova oko Katalunje i pritom dospeo na treće mesto. Tako je vozać Williamsa upisao svoje najbolje vreme na testu od 1m17.313s. Lando Norris je bio peti sa svojim McLarenom ispred Maxa Verstappena koji je danas imao i dva okretanja.
Valtteri Bottas je takođe imao slično okretanje kao Verstappen i to baš na istom mestu, ali od jutra kada je staza bila vlažna pa sve do podneva uspeo da odradi samo 47 krugova. Ocon je bio osmi u Renultu koji baš nije pokazao da je u najboljoj formi dok je Kevin Magnussen bio na desetom mestu. Danac je imao veoma naporan dan jer je odradio čak 110 krugova.
Albon je takođe bio na manjem broju krugova nego inače, jer je Tajlanđanin odardio samo 60 kada je preuzeo bolid od Verstappena a sličnu sudbinu podelio je i Ricicardo. Giovinazzi je najgore prošao jer je izleteo na četvrtoj krivini posle čega je oštetio zadnje krilo na svom Alfa Romeu.
Lewis Hamilton odradio je samo 14 krugova pre nego što je morao da zaustavi svoj bolid koji se ugasio na sedmoj krivini.
Image

rajs41
Admin

Post by rajs41 » 27 Feb 2020, 19:05

Verstappen: Nismo mogli da vozimo onoliko koliko smo želeli
Image
Holanđanin je sa svojim Red Bullom imao dva okretanja na petom danu testa u Barseloni.

Max Verstappen je tokom svoje prepodnevne smene odradio samo 28 krugova na stazi Katalunja i zabeležio peto najbolje vreme sa zaostatkom od 0.9 sekundi za Sebastianom Vettlom. Dan je počeo po vlažnoj pisti zbog čega su vozači morali da koriste intermidjat gume a kasnije su izbačene i tri crvene zastave.
“Kasnije sam pogledao snimak i videlo se da sam postavio dva točka na mokar deo piste.” kazao je Verstappen o svom okretanju. “Iskoristio sam više staze nego obično. Nisam video da je taj deo bio mokar. Baš šteta, jer danas nisam odradio onoliko krugovao kao što sam želeo. Ali, sa druge strane ovo je bio pozitivan dan. Mislim da smo odradili dobar posao.”

zarko.s.
Admin

Post by zarko.s. » 27 Feb 2020, 19:08

Bottas: Nemam specifičan cilj u ovoj godini

Image

Finac nije na najbolji način završio prepodnevni program, pošto je imao problem sa motorom, ali je i pored toga bio raspoložen.

„Nemam neki poseban broj pobeda koji želim da ostvarim ove sezone. Ima mnogo stvari koje mogu da utiču na tok sezone, ali svakako moram da ostvarim više trijumfa nego prošle godine. Spreman sam za sezonu, imao sam dobre pripreme. To je najvažnije, a ostali periferni problemi će biti rešeni naknadno“, izjavio je Bottas.

zarko.s.
Admin

Post by zarko.s. » 27 Feb 2020, 19:17

Stroll i Racing Point prikazali dobar tempo

Image

Racing Point je konstantno u vrhu poretka na testovima, a neki se pitaju i da li bi mogli da napadnu tri najveća tima u Australiji.

„Lako je uzbuditi se na testovima. Ne znamo šta ostali rade, ali se ja dobro osećam u bolidu i trenutno je najbitnije da spremni dođemo u Australiju. Ono što obećava je što smo blizu Ferrarija u trkačkim uslovima, ali još nismo sigurni šta oni tačno rade“, izjavio je Stroll.

rajs41
Admin

Post by rajs41 » 27 Feb 2020, 19:58

Norris zadovoljan učinkom na petom danu testa
Image
Britanac je danas odradio dobrih 113 krugova sa svojim McLarenom.

Pored toga McLaren je priznao da je ovoga puta koristio drugačiji pristup na testu nego inače.
“Zadovoljan sam današnjim danom. Uradio sam dosta krugova, puno kratkih stintova kao i celu trkačku distancu. Uspeli smo da dobro razumemo bolid u momentima kada smo sami bili na stazi kada smo pratili ostale bolide. To je taj miks svih testova. Za mene ovo je bio lep način da završim testiranje, puno sam naučio o bolidu i sada ostaje da poboljšamo još neke stvari pre nego što odemo u Australiju.” kazao je Norris.

zarko.s.
Admin

Post by zarko.s. » 27 Feb 2020, 20:11

Gasly: Sutra ćemo videti pravu brzinu

Image

Sutra se završavaju pred sezonski testovi i Gasly kaže da će svi prikazati ozbiljniju brzinu.

„Definitivno ćemo sutra videti veće brzine. Ne u potpunosti naravno, ali ćemo svakako biti agresivniji nego prethodnih dana. Testirali smo i znamo šta motor može. Svakako ne tražimo pol-poziciju. To je zadatak za Melburn. Moramo da imamo jasan plan i verujem da Daniil dobro zna kako i šta treba sutra da uradi“, izjavio je Gasly.

rajs41
Admin

Post by rajs41 » 27 Feb 2020, 20:14

Pozitivan dan za Haas u Barseloni
Image
Danac je imao prilike da radi na simulaciji trke i kvalifikacija.

“Ovo je za nas bio pozitivan dan. Test je počeo malo drugačije, jer je staza bila vlažna tokom jutra, pa smo se odlučili da ne vozimo po mokrim uslovima i odradili smo samo instalacioni krug. Želeli smo da do kraja dana odradimo celu simulaciju trke pre nego što odemo u Australiju. Uvek je veoma interesantno kada stičete prva osećanja o bolidu tokom trkačke distance. Danas je to iskustvo bilo pozitivno. Ostaje da se što bolje spremimo za Australiju.” kazao je Magnussen.

dinca93

Post by dinca93 » 27 Feb 2020, 20:45

Izgleda se Meckin agregat pokazao kao najmanje pouzdan do sada na testovima.
Life is measured in achievements, not in years alone. -Bruce McLaren
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Dekio

Post by Dekio » 27 Feb 2020, 22:18

“It's not who I am underneath, but what I do that defines me.”

DzonyDLG

Post by DzonyDLG » 27 Feb 2020, 23:12

Ja mislim da je Ferari samo minimalno radio na bolidu za ovu sezonu i da su sva finansijka sredstva i svi strucnjaci usmereni na razvoj bolida za 2021. po novim pravilima. Sve mi se cini da je sf1000 samo malo doradjen cisto da se odradi ova sezona. A Mercedes je izgleda resio da ove sezone maksimalno izdominira i jos dodatno ukanali konkurente sa Strolovim timom.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Image

Post Reply