VN Italije 06.-08.09.2019.

iceman036
Inženjer

Re: VN Italije 06.-08.09.2019.

Post by iceman036 » 08 Sep 2019, 17:13

Nema potrebe omalovazavati Fetela. On ne moze da se prilagodi ovakvim bolidima,jos dodajmo na to da Ferari nije sposoban da napravi stabilan bolid. Fetel je vozac koji trazi miran i poslusan auto a SF71H i ovaj SF90HCorsastradaleAccetobalzamico ne da nisu nego su ne znam sta.
Fetel je u Nemackoj pokazao da nije za bacanje, tako da me i ne cudi sto je danas napravio glupost. Belgiju je odvezao sportski i pomogao koliko moze jer je i on svestan da ovaj bolid nije ni za pijacu, kao da inzenjeri Ferarija ne znaju sta je pritisak a sta sila, pa su mozda u Paskalima merili potisak a ne u Njutnima :D

No kada se toga dotakoh, neka se doticni odluci sta je PushBaby, RandomHero ili Max. Inace ga nece biti do sledece trke ni u jednom obliku.

Da dodam i ovo oko guma. Svi se zale na njih i Hamilton i Fetel jednostavno Pireli pravi gume kakve im naruci F1, pa se snadji a to nije dobro za sport nikako. Evo Mislen je za Sirona napravio specijalne gume da mogu da koliko toliko podnesu 303,7 milja iliti 490km/h. I o cemu mi vise pricamo onda, mogu ali ne pitaju se oni za gume.

zarko.s.
Admin

Post by zarko.s. » 08 Sep 2019, 17:16

Mercedes: Nismo imali nikakve šanse na pravcima

Image

Bottas i Hamilton su vršili pritisak tokom cele trke na Leclerca, ali je u presudnim momentima Ferrarijev motor pravio razliku na pravcima.

„Mislim da smo imali dobru strategiju. Mogli smo da produžimo prvi stint i dobijemo priliku da se približimo u finišu. Ipak, nezadovoljan sam. Jednostavno nismo imali prolaz. Kada god bih se približio, prednje gume su gubile prijanjanje. Oni su bili prebrzi na pravcima, ali pokušao sam i mislim da bolje od ovoga nije moglo“, izjavio je Bottas.

„On je obavio odličan posao. Čestitke Ferrariju i Charlesu. Valtteri i ja smo vršili veliki pritisak. Ja sam dao sve od sebe, ali kada pratite nekoga toliko dugo i tako blizu, neminovno je da će gume početi da gube performanse. Ali kako god bilo, oni su imali odličan tempo danas i kada god smo dobili priliku da se približimo, prosto nismo mogli da odgovorimo njihovoj brzini na pravcima“, rekao je Hamilton.

zarko.s.
Admin

Post by zarko.s. » 08 Sep 2019, 17:57

Sainz veruje da će se McLaren vratiti još jači

Image

Španac kao i u Belgiji nije završio današnju trku.

„Šteta je što današnju vožnju nismo uspeli da pretvorimo u šestu poziciju. Pobeđujemo i gubimo zajedno. Naši ljudi u timu su bili izvanredni tokom cele godine, ali danas jednostavno nije bio naš dan. Verujem da ćemo se vratiti još jači nakon ova dva odustajanja. Glavu gore i idemo dalje“, napisao je Sainz na svom Twitter nalogu.

kimijevština

Post by kimijevština » 08 Sep 2019, 18:10

Trka odlična, to bi bilo to od Ferarija za ovu sezonu, što se tiče pobeda...Reno - ne znam da li će im se ponoviti ovako dobre pozicije, prijatno iznenadjenje. Meklaren sam sebe upucao u koleno, isto kao i Alfa sa pogrešnim gumama kod Kimija (?!?). Albon je već sad pokazao da je za klasu bolji od Gaslija, biće malac sjajan dok se uhoda. E, da, nisam baš ispratio, sa kim je Maks imao kontakt u prvom krugu kad je oštetio krilo?
''Steering wheel. Gloves and steering wheel yeah. Gimme steering wheel! Hey! HEY! Steering wheel, somebody tell him to give it to me! COME ON! MOVE!''

kimijevština

Post by kimijevština » 08 Sep 2019, 18:15

I jedna od većih misterija univerzuma - kako se lik sa ''Čapljina'' hrvatskom zastavom godinama već nacrta ispred samog podijuma??? :D
''Steering wheel. Gloves and steering wheel yeah. Gimme steering wheel! Hey! HEY! Steering wheel, somebody tell him to give it to me! COME ON! MOVE!''

maverick

Post by maverick » 08 Sep 2019, 18:17

Са Перезом....каснио на кочењу, не много, али довољно да се чукну, мада мислим да га је неко можда у закачио по боку па је отуда изгубио контролу над болидом.....
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

rajs41
Admin

Post by rajs41 » 08 Sep 2019, 18:25

Ricciardo zadovoljan četvrtim mestom u Italiji
Image
Australijski vozač zabeležio je najbolji rezultat za svoj novi tim.

Daniel Ricciardo uspeo je da obiđe svog timskog kolegu i tako dođe do četvrtog mesta na VN Italije.
“Još od VN Kanade mi nismo zabeležili tako dobar rezultat, pa je ovo dobro za tim. Zaustavljanje u boksu za vreme virtuelnog sigurnosnog automobila je bilo dobro za nas jer sam napravio određenu prednost što mi je omogućilo četvrto mesto. Imali smo tempo da dođemo do ove pozicije, ali nam je u tome i Sebastian pomogao. Za ovo je zaslužan ceo tim pa sada možemo puno toga i da naučimo. Sve komplimente udelio bih odelenju za agregate. Oni su bili puno kritikovani ali sada su nam dali jednu odličnu pogonsku jedinicu.” kazao je Daniel Ricciardo.

rajs41
Admin

Post by rajs41 » 08 Sep 2019, 18:42

Verstappen: Da nisam imao kaznu borio bih se za sam vrh
Image
I pored starta sa začelja grida Holnađanin je uspeo da zabeleži nove bodove.

Max Verstappen je zbog promene motora morao da startuje kao poslednji ali je i pored incidenta na sratu i ranog odlaska u boks uspeo da dođe do osmog mesta.
“Mislim da smo mogli da se borimo sa vodećima danas. Uspeo sam da ih pratim u nekoliko navarta ali takođe i tokom trke znao sam koja vremena voze. Nisam puno zaostajao za njima. ” dodao je Verstappen.

AlexPb

Post by AlexPb » 08 Sep 2019, 18:44

Sejo #95-2

Post by Sejo #95-2 » 08 Sep 2019, 18:47

Ovo je bila jedna od trka za pamcenje..kao ona u Nemackoj.Svaka cast Lec!

p.s.Mislim da je jos uvek rano za otpisivanje Fetela i Ferrarija.Singapur bese Fetelova staza,a tu je i Meksiko za Ferrari.
"Što možeš sanjati, možeš i ostvariti." Enzo Ferrari

Post Reply