Please assign a menu to the primary menu location under menu

Vesti

Albon srećan formom Williamsa: Mogli smo da pariramo Aston Martinu i Ferrariju

Alexander Albon, Williams, VN Holandije 2023. / foto: twitter.com/WilliamsRacing

Tajlanđanin prikazao je odlične performanse na VN Holandije.

Alexander Albon prvo je zabeležio četvrto startno mesto na kvalifikacijama na stazi Zandvort, da bi na kraju posle uzbudljive trke uspeo da svoj bolid dovede do osme pozicije koja mu je donela nova četiri boda.

“Mislim da smo mogli da pariramo Aston Martinu i Ferrariju ovog vikenda.” kazao je Alexander Albon za GPblog. “Ako stvarno razmišljamo o tome, mi smo odradili ceo prvi stint a da smo možda izgubili dve sekunde za Aston Martinom i Ferrarijem. Bili smo gumama koje su bile starije za 10 krugova. Bili smo dosta jaki. Mi smo pretekli Mercedes a da smo imali prednost u gumama. Da bi ste pretekli bolid na ovakvoj stazi potrebno je da ste brže sekundu i po po tempu kako bi to mogli da uradite. A mi smo to učinili.”

Alexander Albon, Williams, VN Holandije 2023. / foto: twitter.com/WilliamsRacing

Zbog toga Tajlanđanin ide sa velikim optimizmom u Italiju.

“Ovo mi daje puno samopouzdanje pred Moncu.” kazao je vozač Williamsa. “Sa druge strane to me malo zbunjuje. Mi smo odradili neke stvari na promeni podešavanja bolida i one su proradile ali samo na stazama sa više prianjanja. Mislim da sa njima ne možemo da profitiramo na stazama koje zahetvaju manje prianjanja. Biće interesantno. Trebaće nam vremena da naučimo neke stvari ali videćemo šta će se desiti u Monci.”

Od sada nas možete pratiti i na INSTAGRAMU. Vesti kao i ostale novosti možete pratiti i preko našeg Viber Public Chata klikom OVDE kao i našem forumu. Takođe zapratite našu Facebook stranicu i Twitter nalog

2 Comments

Leave a Reply