Please assign a menu to the primary menu location under menu

Tračevi i spekulacije

Red Bull i Aston Martin raspitivali su se za usluge Charlesa Leclerca?

Charles Leclerc, Ferrari, Max Verstappen, Red Bull, Lando Norris, McLaren, VN emilije Romanje 2022. / Dan Mullan/Getty Images /Red Bull Content Pool

Kako navode italijanski mediji za vozača Ferrarija postoji interesovanje od strane konkurencije.

Juče je stigla potvrda da će Nyca de Vriesa u AlphaTauriju zameniti Daniel Ricciardo, ali još odavno se priča o mogućim transferima na gridu. Izgleda po pisanju italijanske štampe, Red Bull ima nameru da u budućnosti ojača svoju poziciju, pa tako pred Maxa Verstappena dovede nekog vozača koji bi mogao da mu parira.

Kako piše formu1a.uno ovo je ideja Olivera Mintzlaffa, novog prvog čoveka kompanije Red Bull a on je na ovu poziciju došao nakon smrti Dietricha Mateschitza. Prema ovim navodima tim iz Milton Kinsa već je pričao sa vozačima kojima ugovorna obaveza sa njihovim timovima ističe već 2024. i 2025. godine a izgleda da se radi o Landu Norrisu i Charlesu Leclercu.

Charles Leclerc, Ferrari, VN Velike Britanije 2023. / Ferrari Media Centre

Dalje informacije kažu da se prvi kontakt između vozača Ferrarija i predstavnika Red Bulla desio već u poslednjim danima maja meseca, gde je pričano o mogućnostima njegovog raskida sa italijanskim timom a izgleda da je istu stvar učinio i Aston Martin koji želi da se obezbedi u slučaju odlaska Fernanda Alonsa. Sa druge strane Frederic Vasseur instistira da je glavni prioritet njegovog tima produženje saradnje sa Charlesom Leclercom.

Za sada nema zvanične potvrde ove informacije.

Od sada nas možete pratiti i na INSTAGRAMU. Vesti kao i ostale novosti možete pratiti i preko našeg Viber Public Chata klikom OVDE kao i našem forumu. Takođe zapratite našu Facebook stranicu i Twitter nalog.

15 Comments

  • RBu ce trebati jak drugi vozac da cuva Maksu ledja. Ako se timovi dodatno priblize i pocnu da pritiskaju RB a Perez nije tu, onda ce biti problema. Ne moze RB sa jednim autom da pokrije strategijski i Ferari i Mecku i Mcl i Aston, prosto ne moze. Neko ce undercut neko overcut i Max ce gubiti pozicije na taj nacin. Moraju da imaju drugog vozaca koji ce biti tu na nivou Maksa. Ukoliko ne zele da im drugi vozac ugrozava Maksa, resice oni to, znaju kako. Tako su Rikija ugasili 2016. sezone. Mislim da idu na Rikarda. Ubacili su ga ranije u AT da ga testiraju. Ukoliko Riki pokaze nesto, odradice RB rokadu, zahvalice se Perezu i poslati ga u AT. Riki ce biti dovoljno dobar da Maksu cuva ledja i da ukrade po koju pobedu kao sto je ukrao i tih 8 koje ima, u stvari 7, jedino je Monako odvezao od pocetka do kraja kao 1. Ostalo je sve strategijski imao srece.

  • Moje skromno mišljenje da Lekler neće videti Red Bulla dok tamo sjedi Maks.
    A možda zato vidi Aston Martin..a Alonso nazad u Ferrari🤣.Neće ni Nando u Red Bull,njima treba vozač kalibra Fizikela i to je to.A Renault niko ne spominje,znači i sledeće sezone truba od auta…

  • Bice u nekih rotacija gotovo sam ubedjen. Hamilton je takodje igrac u svemu, mozda ne produzi ugovor, rotira se sa leklerom. Moze doci do potencijalne rokade izmedju Rikija i Pereza. Ili ako Riki opet podbaci, Pereza sklone u AT, a u RB dovedu Norisa. Hamilton se vrati u Mcl da odveze par sezona za kraj tamo gde je poceo. Noris pored Landa. Ili rokada Lekler Hamilton. Ferari je uvek zeleo da ima sampiona u vozackoj postavi.

    • Od ovoga sto se prica, ako je istina vrlo moguce je da ce Nando preci u Ferari I to bi bio pravi potez Ferarija, jer ovakav Nando koji Cuda pravi sa Astonom Martinom, mogu samo zamisliti sta ce raditi sa Ferarijem, mislim da ce rasturiti i Red Bul i Mercedes kao i ostale timove, jer Nandu koji je u top formi sada treba mocan bolid. Ali ovo su samo price I svakako u njima ima nesto, sto bi reko nas narod ,,gde ima dima ima I vatre” , Ali po mom mislenju ovo za sada je samo napipavanje pulsa za 2024 godine. Jer ako se secate ranijih izjava nekih celnika timova I javnosti tu bi u igru mogao da uleti I Hamilton, Ali samo ukoliko mu Mercedes ne obezbedi konkurentan bolid. Videcemo sta ce biti, vreme ce pokazati, Ali iskreno ja bi voleo da Alonso dodze u Ferari ili eventualno Hamilton, to su vrhunski vozaci I majstori svog zanata, jednostavno sampijonskog kova I jedino neko od njih bi mogao I te kako da Ferarija popne na sam vrh. Jer stvarno je zalosno gledati oba sadasnjih vozaca ferarija( Sajnca I Leklera) kako se muce sa takvim mocnim bolidom I sramotno je da se bore sa nizerazrednih timova kao sto su Haas, Alfa Tauri, Alpine, Alfa Romeo a da ne spominjem I Astona Martina koji ima daleko slabiji bolid od ferarija a Alonso uvek pobedi u duelima sa oba vozaca u situaciji kada ferari ima mocan bolid sa kojim vozac sampijonskog kova bi pravio Cuda, Ali sta je tu je I zato cu opet ponoviti ono sto sam vec u mojim ranijim komentarima rekao, Ferari treba pod hitno zameniti oba vozaca ako hoce da se popne na sam tron u suprotnom samo ce se brukati kao sto je to radio na dosadasnim trkama. Steta za ferari ako ostane sa ovom postavom vozaca koju sada ima.

  • Ovu vest je verovatno plasirao sam Lekler. On i ono sto moze sacuvati izgubi a da takav treba RB ne verujem. Imaju Pereza koji im pravi probleme gde ih nema. U Alfa Tauri moguce ali on za vise nije .

    • Čuj ovog …
      Pa, bogami, da Max nema ovakav bolid …
      Kad ne vozi “po šinama” nije baš reprezentativan, što je i dokazao.
      Inače, da bi neko bio šampion mora u rukama imati i kvalitetan bolid i kvalitetan i stručan tim! Max to ima, Lec nema … i to je jedina razlika između njih, tvrdim!
      Rezultati apsolutno nisu na strani Lec, u trkama, ali to je valjda jasno i zašto … koliko je Ferr pojam i institucija u F1, toliko se i blamiraju godinama unazad, da bi i onaj propeti konj sa grba pobegao da može!

    • Lando realno i može u RB, Lekler je baš kako si i rekao za Hass ili Aston Martin.

    • jel ti to pratiš f1 od juče? čuj lekler u has…
      gledaš li ti trke uopšte ili samo dođeš onako da se blamiraš ovdje?

  • Каква ће то уживанција бити за нас који пратимо F1. Два врхунска возача сличних возачких способности у идентичном болиду, аууууу ал ће бити вожње на жилет. 🙌🏻🙌🏻🙌🏻

    • Lando nema ni pobedu a zapitaj se zasto,i opet ce Piastri pobediti a ne on!

  • Ahahahahha kakva budalastina pa zamisli Max i Lekler……pa naj ranije ne kroz istoriju primer Rozberg Hamilton ili Alonso Hamilton……..pa svaka trka haos sa njima……..

    • Ма бре у Хас. у Хас. Што је Баби мило то јој се и снило! Зато у Хас.

    • Mnogo je vozaca po kvalitetu blizu Maksa ako ne i boljih medutim tu ulogu najvise igra bolid i tim zar ne vidite da kada bolid red bula na pravcu pretice da onog koga pretice ko da stoji zar ne vidite kada je bilo koji bolid iza red bula da im ne pomaze ni drs o cemu pricate

Leave a Reply