WORLD ENDURANCE CHAMPIONSHIP 2018-19

iceman036
Inženjer

Re: WORLD ENDURANCE CHAMPIONSHIP 2018-19

Post by iceman036 » 22 Jun 2019, 18:21

fap wrote:
21 Jun 2019, 14:48
f-fan wrote:
21 Jun 2019, 14:42
Čitao sam da bi Mcl odgovaralo ograničenje budžeta u F1 jer bi ostatak mogli prebaciti na WEC.

Inače, poznato je da Ford napušta pro klasu ali priča se da bi se mogli pojaviti sa hiper konceptom
Mclarenu bi odgovaralo ogranicenje pre svega jer oni vise finansijski ne mogu da pariraju Mercu Ferrariju i RBu.Nije Mcl vise toliko jak a nit imaju para.Pa samo ya spo zorima koliko imaju problema da nateraju nekog da im se prikljuci.
E zato Mclu odgovara mali budzet jel im je to jedina sansa opstanka u F1.
Meklaren ima dovoljno para ali ne zele da se razbacuju i zele da sto vise preusmere novce na nove modele koji treba da dodju. Speedtail im je promasaj, Koenigsegg Jesko se sprema da pojede Sirona tako da je Speedtail vec u startu prevazidjen auto.
Sto se WEC-a tice, imaju odlican ako ne mozda i najbolji GT auto za trke a to je 720GT3 kome malo fali da se ukljuci u Pro klasu. A mozda je bolje da Senu GT preprave u hiperauto i ustede pare, to je fenomenalna masina, nesto sto im je posle F1 najbolji potez.
Usput Meklaren se nikada nije takmicio u WEC-u jer WEC nije ni postojao 1995. Posada koja je povedila na Le Manu je privatna i to samo daje na znacaju Meklarenu F1, ali u GT Sampionatu je ipak Mercedes taj koji je k....harao...Sa CLK-GTR om.
E sad malo o BMWu - ako neko misli da je godinu dana dovoljno da se reklamira sa autom koji je inferioran u svemu u odnosu na konkurenciju, trebali su lepo da angazuju Maldonada da napravi neki kras bum i da odu sa stilom. Dejtnoa nije deo WEC-a, a pobeda u klazi je ista kao i Alfonsova, samo zbog nevremena. Jos nesto, Nisan je sa namerom skrkao pare u svoj prototip da bi koliko toliko video sta moze taj V6 motor a BMW...? Reklama za Seriju 8? OK, ako imaju pare za bacanje, neka su bacili. Usput, evolucija GT LMP NIsma je trebala da 2016. bude sa standardnim baterijama i pogonom na zadnje tockove ali je sada vec uhapseni Karlos Gon rekao dosta.

Mene raduje Aston Martin Valkir i Tojotin prototip za 2020. Ali mislim da je malo kasno za ostale da krenu u pricu oko hiperauta za Le Man, osim ako vec nemaju nesto sto samo ceka da se pojavi....

ferrari le mans #71

Post by ferrari le mans #71 » 18 Jul 2019, 16:11

Pa,zdravo kolege!! :smajli_sa_pivom: Evo mene ponovo(tolko nisam bio aktivan da sam bukvalno zaboravio ime :D :ugeek: )Elem,da malo da dam komentar na trku 24 sata Le Mana.
Toyota naravno izdomenirale,al naravno opet su nesto zeznule.Moje misljenja da je nedopustiva greska jednog tima kao Toyote da stave jedan tocak i da sezonu celu trku posao #7.To stvarno nije fer jer su oduvali posadu #8.Naravno Kralj od Spanije Alonso mora da pobedi sampionat :roll: I jos jedan Le Man.Ako ste gledali pazljivo videti bi ste da se pre nocnog stinta za vreme Lopesa bili prvi pokusaji da se Posada #8stavi u bolji polozaj posto Lopesu nisu dali da pretekne #8.Mslm da sam dovoljan sto se give Toyota.SMP ispunio moja ocekivanja I zauzeo podijum.Rebellion razocarao,a KOLEEESS :D I DRAGON neka posebno liga ko ce vise izdrzati.G drive bas je malo falilo da pobedite al jbg Le Man bira pobednike.U GTE PRO borba je bila gotova negde oko 10 satu trke(posle udesa Adama)kada je izasao Sejfti Kar,tada je kao I prosle godine resena trka,sada medjutim nije pobedio PORSCHE vec moj miljenik FERRARI 488 GTE EVO!! :D .Od AMA nista nisam ni ocekivao a FORD je realno zasluzio kaznu.Ako su prosle godine G DRIVE kaznili zbog toga onda mora I FORD.Inace nisu oni F1 pa da se neko kaznjava neko ne :D :roll: !!
E sad da nesto kazem o sledecoj sezoni,BMW kukavicki pobegao :D .U principu PRO klasa unistena do temelja.Neki plasticni pokusaj sa AM klasom,u principu WEC ceka hypercar sezonu.SMP sto su otisli nemam pojma u principu najgluplja greska od njih,mislim sve su bili bolji i bolji i bolji od Rebelliona zasigurno,taman krenuli da hvataju prikljucak sa Toyotom I gle,al aj nek im bude.O Ginetti bolje da ne pricamo🤣🤣.
Eto tolko zasad od mene od sad cu biti malo aktivnji!
Pozdrav :smajli_sa_pivom:
"Go hard or go home"-MATIAS EKSTRÖM

Ukizaminje

Post by Ukizaminje » 18 Jul 2019, 19:34

Ja sam ubedjen da kad pocne Hypercar klasa da GT klasa treba da bude sastavljena od GT3 masina kako bi doslo sto vise fabrickih timova ali i vise privatnika i onda bi ceo grid bio sastavljen od prakticno ulicnih kola.
Racing or ping pong

Sejo #95-2

Post by Sejo #95-2 » 19 Jul 2019, 16:49

Mislim da se nece promenit GT klase,ali ce se LMP promeniti...Tolko sam svatio gledajuci FOS.
Bas bih volio videti vise hyiper auta na gridu.
"Što možeš sanjati, možeš i ostvariti." Enzo Ferrari

Sejo #95-2

Post by Sejo #95-2 » 02 Sep 2019, 19:17

"Što možeš sanjati, možeš i ostvariti." Enzo Ferrari

Renault Terminator

Post by Renault Terminator » 14 Nov 2019, 09:23

Peugeot se sa hiper automobilom 2022 godine vraca na Le Man.Opet cu imati za koga da navijam😁.