OFF bre

Diskusija o svemu što ne spada u jednu od ostale četiri Off Topic kategorije
fap

Re: OFF bre

Post by fap » 06 Apr 2020, 08:52

Prvo roditelji mi vise nisu zivi
Drugo masine donose pare .Trece kad god hocu mogu i idem na taj zapad turisticki
Za razliku od tebe mene niko nije jurio iz svoje zemlje gde sam rodjen.I me kazem ti ovo kao tvoju losu osobinu nego vise kao tvoju nesrecu.
Prema tome mema potrebe da idem bilo gde jer ovde mogu da priustim ono sto mi treba.I ne nije mi uspeh kamion dva ili tri pa recimo finansijski uspeh da ali onaj glavi uspeh je moja porodica zena troje dece malo li je .

Renault Terminator

Post by Renault Terminator » 06 Apr 2020, 10:09

I rad donosi pare.Doci u jednu zemlju turisticki i doci u istu tu zemlju zivjeti i raditi je razlika nebo i zemlja.Ti turisticki ne mozes da obidjes sve zemlje u kojima ja mogu sve raditi.Ogromna razlika.
Ta nesreca sto se desila meni, samo pokazuje sta sam svojim radom uprkos svemu uspio i sta cu jos da postignem uz Bozije dopustenje.
Nisam ni ja imao nasusnu potrebu da idem iz Beograda,za razliku od Hrvatske iz Beograda me niko nije tijerao,otisao sam dobrovoljno jer sto ja i zena svojim radom zaradimo ovde...ono u Beogradu je zaista sica a i u BG smo zivjeli ok od svog rada ali ovde zivim mnogo bolje i to iz dana u dan,sve sto vrijeme odmice stvari lezu na svoje mijesto.I da nisam otisao pogrijesio bi.
Eto imas vecu porodicu od moje,tu si bolji i za primjer ne samo meni vec i mnogima.Pored zene imam i jedno dijet
Powered by Renault.
Image

fap

Post by fap » 06 Apr 2020, 10:56

Ma hteo bi ja jos dece al ova zena ne da😁
Ili da menaj zenu ili da cekam pa da vidimo😉

Renault Terminator

Post by Renault Terminator » 07 Apr 2020, 21:24

Powered by Renault.
Image

Pršut

Post by Pršut » 12 Apr 2020, 10:52

Ne znam đe.

Sretan Uskrs svima koji slave 🍻🍻

Mercedes-AMG///

Post by Mercedes-AMG/// » 15 Apr 2020, 20:04

Veliki čovek i Srbin, junak.

"Otišao je najbolji među nama. Veliki čovek za života, od danas legenda o kojoj će generacije pripovedati. Najbolji srpski sin, čovek koji je zadužio ovu zemlju i pokolenja. Prim dr Miodrag Lazić. Počivaj u miru, dragi prijatelju. Žal je prevelika, napisao je na svom Fejsbuk profilu njegov kolega dr Bojan Jovanović.

Dr Miodrag Lazić rođen je u Zemunu 31. maja 1955. godine, gde je i završio osnovnu školu. Otac, oficir, biva premešten u Niš. U tom gradu Lazić završava gimnaziju, a zatim i studije medicine. Kao student, aktivno se bavi sportom, odbojkom i fudbalom. Specijalizaciju iz hirurgije završava na VMA u Beogradu, u svojoj tridesetoj godini, i postaje jedan od najmlađih hirurga. Potom, godinu dana radi u Vojnoj bolnici u Nišu, a onda prelazi na Hiruršku kliniku Kliničkog centra.

O dr Laziću snimljen je dokumentarni film "Dnevnik ratnog hirurga", autora Siniše Grabeža u produkciji Televizije Republike Srpske.

Za njegov rad u Republici Srpskoj, njegova svetost patrijarh Pavle ga odlikuje Ordenom svetog Save. Nosilac je i niza drugih priznanja. Februara 1996. godine odlazi iz Srpskog Sarajeva, kući, u Niš.

Poslednje reči čuvenog hirurga dr Miodraga Lazića: Neću da odem tiho hoću da odem onako kakav sam bio čitav život

Ceo Niš tuguje za čuvenim srpskim hirurgom dr Miodragom Lazićem koji je preminuo jutros u 65. godini života. Otac urgentne medicine, koji je spasio nebrojano mnogo života tokom ratnih devedesetih godina prošlog veka je, zbog teškog zdravstvenog stanja bio priključen na kiseonik. Mnogima je pomogao i spasio život, ali za svoj nije mogao da se izbori.

Zasluga dr Lazića je mnogo. Mnogo je učinio za ovaj grad, za građane Niša kojima se nesebično davao. Zbog toga će jedna ulica ili Trg u Nišu poneti njegovo ime.

"Ulica pored Kliničkog centra, ili Trg kod Zavoda za hitnu medicinsku pomoć, će dobiti ime po preminulom dr Miodragu Laziću. Komisija za nazive delova naseljenih mesta i ulica održaće sednicu odmah nakon ukidanja vanrednog stanja i tada ću predložiti da čuveni doktor dobije ulicu, a verujem da će se i ostali članovi komisije složiti samnom", rekao je predsednik komisije Bojan Marinković.

Marinković je na svom facebook profilu preneo i poslednje reči dr Lazića.

"Otišao sam časno i pošteno. Kao direktor UC dva meseca pred penziju, stajao sam ispred svojih ljudi, dragih doktora i sestara. Stajao sam na prvoj liniji, nisam se krio, naprotiv bio sam ispred svih znajući da sa svim svojim bolestima i godinama imam veliki rizik, ali cast i ponos mi nije dozvoljavao da se sklonim. Takav sam bio na Krajiškom ratištu godinu dana, na Sarajevskom ratištu četiri godine, za vreme NATO bombardovanja.

Neću da odem tiho, hoću da odem onako kakav sam bio čitav život, a to znaju moji prijatelji, kolege, porodica. Svi su mi govorili da se sklonim, ali ja to sebi nikad ne bih oprostio. Moji voljeni Krajišnici, prijatelji iz Republike Srpske za koje sam živa legenda zauvek iskreno će plakati svi jer su uvek verovali da sam neuništiv. Koliko sam ovih dana dobio poruka podrške. Volim vas zauvek.

Moji unuci i unuka Mila ostaju bez dede, ćerke i sin da ne tuguju, nego samo napred. Budite ponosni na mene.

Drage moje kolege, Marija, Boki, Brale, Kando, Sunčica i Macan, drage moje seste koje ste mi uvek verovale, zbogom.

Voljenoj Ani, ratnom drugu i ženi poruka: budi hrabra i čvrsta zbog dece i unuka, a gore na onoj strani, jednoga dana bićemo ponovo zajedno.

U Nišu mojim prijateljima poseban pozdrav.

Poslednja mi je zelja da me ispratite pesmom "Marš na Drinu".

Doktor Laza, hirurg napaćenog srpskog naroda.

https://prviprvinaskali.com/clanci/koro ... -svih.html

The best or nothing - Gottlieb Daimler

gjoko-mkd

Post by gjoko-mkd » 15 Apr 2020, 20:42

Jedno pitanje.....dali je klinički centar u Nišu ono što je bilo ranije vojna bolnica Niš prema Nišku banju, ili je to druga ustanova?

Mercedes-AMG///

Post by Mercedes-AMG/// » 17 Apr 2020, 10:17

Pored je, pre vojne bolnice.
Napravljen je potpuno novi, moderni, klinički centar, 17. decembra 2017-e godine otvoren zvanično.

Image

Peticija da ponese ime po doktoru Lazi.

https://niskevesti.rs/pokrenuta-inicija ... gu-lazicu/

https://www.peticije.online/261556?fbcl ... 5ptELAEzUk
The best or nothing - Gottlieb Daimler

mancini

Post by mancini » 27 Apr 2020, 09:27

fap wrote:
06 Apr 2020, 10:56
Ma hteo bi ja jos dece al ova zena ne da😁
Ili da menaj zenu ili da cekam pa da vidimo😉