Please assign a menu to the primary menu location under menu

Vesti

Ferrari potvrdio da već radi na bolidu za 2024.

Charles Leclerc, Ferrari, VN Monaka 2023. / Ferrari Media Centre

Italijanski tim već počinje sa pripremama za narednu sezonu.

Tokom ove zime tim iz Maranela napravio je velike promene, a najveća je bila na njenom čelu, gde je Mattiju Binotta zamnio Frederic Vasseur. Ipak, Ferrari nije imao sjajan start sezone, gde tim nije mogao da parira vodećima, ali je u nastavku uspeo da postepeno podiže svoju formu, gde je po rečima vodećih ljudi ekipe sada jedan od ciljeva da se izađe na što više podijuma i tako dođe do nove pobede.

Ipak, izgleda da pravilo o ograničenju budžeta koči planove tima iz Maranela.

Frederic Vasseur, Ferrari, VN Velike Britanije 2023. / Ferrari Media Centre

“Svakako, glavni faktor u svemu ovome je ograničenje budžeta.” kazao je šef tima Feredric Vasseur za Corriere dello Sport. “Ono vam ne dozvoljava da kreirete novi projkeat kao što je to bio slučaj prethodnih godina. To znači da morate da adaptirate projkat trenutnoj situaciji i mislim da smo u ovakvim uslovima napravili dobar korak napred. Mi moramo da u obzir uzmemo i činjenicu da su pravila sada mnogo preciznija nego ranije i zbog toga je teško da se napravi veći korak napred u toku sezone. Ali što se nas tiče, mi već radimo na bolidu za narednu sezonu i pokušavamo da izmenimo naš pravac.”

Od sada nas možete pratiti i na INSTAGRAMU. Vesti kao i ostale novosti možete pratiti i preko našeg Viber Public Chata klikom OVDE kao i našem forumu. Takođe zapratite našu Facebook stranicu i Twitter nalog.

7 Comments

  • Последњих 20 година иста прича…. Ferrari само може да машта о претходним шампионским временима…

    • To je dobro sve sto radite na bolidu za 2024 godine, Ali sta I da uradite nista necete postici saovakvom vozackom postavom. Cak je I Lando Noris bolji od oba vasa vozaca. Pa samo pogledaj kolika je bila razlika na poslednjoj trci izmedzu Maksa I Norisa I sve ce ti biti jasno.

    • Kada ne mogu do pobede onda sledi zavrsno obrazlozenje da, kao prebacuju fokus na sledecu sezonu. Cisto da ih medije I fanovi vise ne kritikuju za uzasno slabe rezultate od kad se Ferari takmici u formuli 1. Pa ljudi moji zar ne vide da su I Lekler I Sajnc potpuno podbacili. Pa sada kad bi u ovom momentu vratili u tim i Felipe Masu , ja sam siguran da bi bio bolji I od Leklera I od Sajnca.

Leave a Reply