Marko: Red Bull ove sezone pobediće bar na pet trka

Post Reply
rajs41
Admin

Marko: Red Bull ove sezone pobediće bar na pet trka

Post by rajs41 » 09 Mar 2019, 18:03

Image
Vodeći čovek tima izjavio je da će oni pobediti na više trka nego li što su to učinili prošle sezone.

Helmut Marko veruje da je njihov ovogodišnji bolid već sada brži od bolida aktuelnog šampiona Merecdesa.
“Mi ćemo pobediti na bar pet trka.” kazao je Marko u intrevjuu za motorsport-magazin.com. Tim iz Milton Kinsa prošle sezone ostvario je trijumfe u Kini, Monaku, Austriji i Meksiku.
Iako je Ferrari završio testiranja sa najbržim krugom koji je za tri desetinke bio brži od Red Bulla i pola sekunde od ostatka konkurencije, Marko veruje da je pravo stanje sada drugačije i da se Red Bull nalazi između ova dva favorita:
“Ferrari je favorit. Oni su brzi i dobro su iskoritili poslednju nedelju testa.”

fap

Re: Marko: Red Bull ove sezone pobediće bar na pet trka

Post by fap » 09 Mar 2019, 18:18

A sta ako ne pobedite
Stvarno mi nije jasno kako neko moze da navija za njih kad su odvrtani

djdragan

Post by djdragan » 09 Mar 2019, 18:18

Daj Boze da je u pravu.
To bi znacilo mnogo kmecanja...

Deadpool

Post by Deadpool » 09 Mar 2019, 18:31

rajs41 wrote:
09 Mar 2019, 18:03
Helmut Marko veruje da je njihov ovogodišnji bolid već sada brži od bolida aktuelnog šampiona Merecdesa.
Prvo skoči pa reci hop...
Dogodine u Montrealu ;-)

dinca93

Post by dinca93 » 09 Mar 2019, 22:14

Kada odvrnete Hondu do panja onda cemo videti sve.
Life is measured in achievements, not in years alone. -Bruce McLaren
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Pilot 747

Post by Pilot 747 » 09 Mar 2019, 22:17

Nikada mi nece biti jasni ovakvi likovi. Sto trcis pred rudu. Sta ako ne bude tako. I da si upravu nemoj ti pricati o tome. Neke vreme pokaze. Ptica koja rano propeva ona se rano i use..

Artband

Post by Artband » 09 Mar 2019, 22:57

RB na 5, a mlađi brat na 10 :mrgreen:

Pretjeruju. S ajednom bih bio zadovoljan, a ostalo je već uspijeh, dok sa 5 bi se već otvorila i mogućnost za titulu.
Montmelo 2018 0,4 kao dlaka kraće
Alemanija 2018 Suša je velika, linije blijede, farbu štede
Mađarski gulaš 2018 Minimal steering jer ja imam filing

djdragan

Post by djdragan » 10 Mar 2019, 10:35

Iz RB su dosta laprdali i davali milion izjava koje su veliki broj iritirale i to potpuno razumem.
Sve je to bilo usmereno na Reno i po meni poprilicno sa razlogom. E sad, sto je to mozda lose verbalno artikulisano i sto je mnogima smetalo to je druga stvar.

Meni su mnogo gluplje izjave Tota i Luisa, mnogo ih ima i gomila gluposti u njima. Videli smo kakav je Luis prosle sezone kada im u pocetku nije islo lagano kao prethodnih sezona, kaoliko zaista ceni navijace i fanove o kojima stalno prica.

Ali ako neko misli da je RB presao na Hondu tek tako bez ozbiljnih merenja i analiza onda je neozbiljan i nerealan. To je odradjeno krajnja profesinalno jer je RB tim koji funkcionise besprekorno sa tehnicke strane, Cak su uzeli i godinu dana da TR vozi i testira.

Reno je definitivno los, a to pokazuje godinama. Za dve godine dok su bili tokeni koji su u stavri stitili Mercedes da im se ne bi niko ni primakao a kamoli ih prestigao oni su donosili unapredjenje motora na zadnjim trkama kada je sezona vec bila gotova i niko nije imao koristi od toga. Tu je pocelo cuveno pljuckanje RB po Renou. Posle su malo podigli performanse ali nedovoljno a plus su bili i nepouzdani sto je tragicna kombinacija. To nekom malom timu i ne bi bio toliki problem koliko RB-lu koji prave najbolje sasije vec duze vremena ali sta da rade sa motorom koji je em spor em nepouzdan!?

Dosta ljudi pljucka po Hondi kako su prosle godine godine potrosili ko zna koliko motora a niko ne iznosi tacne podatke koliko je puta ta Honda otkazala u trci a koliko Reno?

Ove godine videcemo. Ja jedino zapazih da je Mercedes na drugom delu testiranja doneo novi paket, bitno kompaktniji i sta smo dobili? Dobili smo zamenu motora sto nije sitnica. Po meni su oni iz tog razloga besomucno vrteli krugove jer ako nesto ode u trci to je ogroman hendikep sada kada nisu usamljeni na vrhu i kada i neko odustajanje nista bitno nije menjalo.

Bas bi bilo lepo videti koliko je ko izvrteo krugova sa jednim motorom (pogonskom jedinicom}.

Ako RB imao dovoljno brz motor koji sa njihovom sasijom moze do pobeda imacemo jako zanimljivu sezonu i jedan dodatni motor nece bitno uticati jer ce i dalje svako iz prva tri tima moci da bez problema dogura do seste pozicije a uz timsku igru i do pete.

Ne verujem da ce RB biti brzi u kvalifikacijama ali u trkama je skroz druga prica.

Da vidimo malo i krljanja Luisa i Mentola.

Sva sreca pa ce mo sledece nedelje u ovo vreme znati mnogo vise :)

Zoran84

Post by Zoran84 » 10 Mar 2019, 10:54

Ovi trce pred rudu,da je to strasno.Sva sreca jos samo 7 dana do pocetka,pa da vidimo,ali ovoliki optimizam....Da imaju Ferarijev ili Mercedesov motor pa ok.Oni imaju Hondu,niti jaka niti pouzdana....Nisam siguran da mogu I Reno da preskoce,ali pocetak je tu,pa cemo videti

djdragan

Post by djdragan » 10 Mar 2019, 11:55

Ne bi valjalo da imaju Ferai ili Merc motor, bilo bi gore neko zadnjih godina.
Bolje je ovako, Ferari i Mercedes imaju bolje motore, RB ima bolju sasiju i eto borbe.

Jos kada bi i Meklaren uspeo da pobedi Reno....

Post Reply