Formula 1 uvela dodatni poen za najbrži krug u trci

rajs41
Admin

Formula 1 uvela dodatni poen za najbrži krug u trci

Post by rajs41 » 09 Mar 2019, 17:30

Image
Svetski Savet Motosporta odlučio je da prihvati ideju o dodatnom bodu za vozača koji zabeleži najbrži krug u trci.

Ovaj potez povukla je Liberty Media kako bi još više i bolje obogatila samu trku i tako dodatno nagradila vozače. Ipak, ovo pravilo odnosiće se na vozače čiji najbrži krug bude postavljeni u momentima kada su se oni nalazili na nekoj od prvih deset pozicija. Ipak, ovo pravilo već je bilo korišćeno u šampionatu od 1950. do 1959. godine.

Deadpool

Re: Formula 1 uvela dodatni poen za najbrži krug u trci

Post by Deadpool » 09 Mar 2019, 18:32

Blago nama :roll:
Dogodine u Montrealu ;-)

dinca93

Post by dinca93 » 09 Mar 2019, 22:12

Bice fora ako taj bod odluci sampiona na poslednjoj trci...
Ne znam koja je gora ideja, dupli bodovi na poslednjoj trci ili ovo...

Recimo, Abu Dhabi Fetel i Hamilton u borbi za titulu, na pozicijama 1 i 2. Ako tako ostane imace isto bodova i titulu odlucuje onda ko ima vise prvih drugi mesta i sl. sad zamislite da npr neko od njih, pod uslovom da ima dovoljno veliku razliku iza sebe, na kraju ode u box, stavi meke gume, odveze najbrzi krug dobije bod i osvoji titulu, koju inace ne bi osvojio.
Life is measured in achievements, not in years alone. -Bruce McLaren
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Artband

Post by Artband » 09 Mar 2019, 22:52

dinca93 wrote:
09 Mar 2019, 22:12
. sad zamislite da npr neko od njih, pod uslovom da ima dovoljno veliku razliku iza sebe, na kraju ode u box, stavi meke gume, odveze najbrzi krug dobije bod i osvoji titulu, koju inace ne bi osvojio.

lusi pravi najbrži krug 7 krugova prije kraja, a Kimi je sedmi i Fer javlja Alfi da batale bodove, jer ako budu maknuli najbrži dobiće 50% popusta na agrehate.
Ili pbrnuto šalje Merc Strola, jer ako ga neutrališe brzi zamjeniće Bokija. :mrgreen:

koliko ima negativnosti, toliko bismo mogli i da vidimo neke limite sa jurenjem rekorda staze
Montmelo 2018 0,4 kao dlaka kraće
Alemanija 2018 Suša je velika, linije blijede, farbu štede
Mađarski gulaš 2018 Minimal steering jer ja imam filing

kimijevština

Post by kimijevština » 10 Mar 2019, 14:01

Meni je ovo notorna glupost. Pravilo, sa podpravilom, mislim stvarno...Sledeće godine očekujem bod za vozača dana, bod za pol poziciju, bod za vozača sa najviše preticanja...sve u cilju zabave i neizvesnosti (smajli koji povraća)
''Steering wheel. Gloves and steering wheel yeah. Gimme steering wheel! Hey! HEY! Steering wheel, somebody tell him to give it to me! COME ON! MOVE!''

Interceptor

Post by Interceptor » 10 Mar 2019, 14:56

Pa ameri od svega gledaju da naprave šou i to im dobro ide.Od svake gluposti naprave šou i prodaju.Njih ne interesuju pravi zaljubljenici u F1 jer će oni ovakvu ili onakvu F1 velika većina gledati ali ih interesuje da privuku što više raznorazne publike (pa makar to i ruiniralo sport kao takav) koja je razmažena i traži da se u svakom minutu prenosa nešto spektakularno dešava i drži pažnju bez nekog osvrta na šampionat.Ne bi me čudilo da se uvede i veštačka kiša i online glasanje za neke bodove.

DzonyDLG

Post by DzonyDLG » 10 Mar 2019, 22:04

Artband wrote:
09 Mar 2019, 22:52
dinca93 wrote:
09 Mar 2019, 22:12
. sad zamislite da npr neko od njih, pod uslovom da ima dovoljno veliku razliku iza sebe, na kraju ode u box, stavi meke gume, odveze najbrzi krug dobije bod i osvoji titulu, koju inace ne bi osvojio.

lusi pravi najbrži krug 7 krugova prije kraja, a Kimi je sedmi i Fer javlja Alfi da batale bodove, jer ako budu maknuli najbrži dobiće 50% popusta na agrehate.
Ili pbrnuto šalje Merc Strola, jer ako ga neutrališe brzi zamjeniće Bokija. :mrgreen:

koliko ima negativnosti, toliko bismo mogli i da vidimo neke limite sa jurenjem rekorda staze
Bas, koliko ima mana toliko ima i prednosti.
"The fact is I don't drive just to get from A to B. I enjoy feeling the car's reactions, becoming part of it." Enzo Ferrari 1+6=7

Image

Sejo #95-2

Post by Sejo #95-2 » 11 Mar 2019, 02:32

Ja ne vidim nista lose u ovom pravilu.
"Što možeš sanjati, možeš i ostvariti." Enzo Ferrari

Artband

Post by Artband » 11 Mar 2019, 11:00

Pravilo je postojalo od početka, a 1954 7 vozača je u jednoj trci zbog ograničenosti mjerenja imalo isti brzi krug, pa su dobili po 1/7. :D

Bilo je u F1 uvijek ludih pravila, pa čak i do '90-ih brisanje rezlztata iz šampionata, zbog nepozdanosti.
Montmelo 2018 0,4 kao dlaka kraće
Alemanija 2018 Suša je velika, linije blijede, farbu štede
Mađarski gulaš 2018 Minimal steering jer ja imam filing

djdragan

Post by djdragan » 11 Mar 2019, 16:04

Po meni pravilu nista ne fali. Bitno je da je jednako za sve.

To da ce neko da na zadnjoj trci MOZDA napravi prednost da ima besplatan boks i mogucnost da izveze najbrzi krug i osvoji prvenstvo je cisto teoretisanje sta bi bilo kad bi bilo. Kada je zadnji put bila trka gde je vodeci imao prednost toliku da je mogao do ode do boksa besplatno? Ja je ne pamtim da je bila skoro.

Taj bod ce po meni uzimati uglavnom onaj ko je sesti od vodeca tri tima jer ce imati vremena za boks i MOZDA brz krug. Nove gume ne znace nista ako ne uspe da u dva tri kruga sastavi cistu stazu bez mnogo ometanja od drugih vozaca.

Uostalom, neka svi vozaci koji pretenduju na titulu celu sezonu vode racuna i tim bodovima za najbrze krugove. Nema tu na ktraju da bude nista nezasluzeno.

Bitno je da su pravila ista za sve, bez izuzetka, kao ono da se neka linija ne sme gaziti ali neki ipak smeju i slicno sto je ocigledno i ocevidno ali ipak drugacije tretiraju vozace.

Post Reply